آرشیو اخبار
از تاریخ تا تاریخ متن  
13980327
پروش میگو گامی موثر در رونق تولید و اقتصاد در هرمزگان
معاون توسعه آبزی پروری سازمان شیلات ایران در نشست بررسی راهکارهای توسعه پرورش میگو هرمزگان که با حضور مدیر کل شیلات هرمزگان ، مسئولین آبزی پروری استان و جمعی از بهره برداران این صنعت در سالن جلسات اداره کل شیلات هرمزگان برگزار شد از صنعت پرورش میگو به عنوان  گامی موثر در رونق تولید و اقتصاد در هرمزگان یاد کرد.


13980327
مدیران و کارکنان سازمان شیلات ایران با آرمان های امام خمینی (ره) تجدید میثاق کردند

همزمان با چهلمین سالروز صدور فرمان تاریخی امام خمینی (ره) مبنی بر تاسیس جهاد سازندگی و هفته جهاد کشاورزی در تاریخ 27 خردادماه ، رییس سازمان شیلات ایران به همراه مسئول حوزه نماینده ولی فقیه در سازمان و جمعی از مدیران و کارکنان،  با حضور در حرم مطهر امام خمینی (ره) با اهدای تاج گل و قرائت فاتحه با آرمان های والای امام راحل تجدید میثاق کردند.


13980327
برگزاری نخستین جشنواره ماهیگیری با قلاب در سد سهند شهرستان هشترود

نخستین جشنواره ماهیگیری با قلاب در سد سهند واقع در روستای قزللو از توابع بخش مرکزی شهرستان هشترود آذربایچان شرقی با اجرای برنامه های متنوع از جمله ماهیگیری با قلاب، پخت و عرضه انواع غذای آبزیان و غذاهای محلی، برنامه برای کودکان، اجرای موسیقی زنده، برپایی غرفه های فروش محصولات محلی، مسابقات و ... در 23 و 24 خرداد ماه با حضور پر شور اهالی محلی، گردشگران استان های آذربایجان شرقی ، غربی و اردبیل و مسئولین محلی و استانی برگزار شد.

13980326
فراخوان برگزاری مصاحبه استخدامی ششمین آزمون فراگیر سازمان شیلات ایران
 
13980326
تکثیر طبیعی و رهاسازی ماهیان استخوانی از استخرهای ساحلی شرکت های تعاونی پره در استان گیلان
 پروژه  تکثیر طبیعی و رهاسازی ماهیان استخوانی از استخرهای ساحلی شرکت های تعاونی پره استان گیلان در تاریخ 25 خردادماه سال جاری اجرا شد.
13980325
برگزاری کارگاه آموزشی " استفاده از پروبیوتیک ها در بهبود خوراک آبزیان "
به منظور افزایش دانش تخصصی و کاربردی کارشناسان شیلاتی و آبزی پروران، کارگاه آموزشی ملی با موضوع " استفاده از پروبیوتیک ها در بهبود خوراک آبزیان  "  ویژه پرورش دهندگان ماهیان سردآبی، توسط مدیریت امور فنی و امور آبزی پروران سازمان شیلات ایران با همکاری بخش خصوصی در تاریخ چهارشنبه 98/3/22 در محل سالن آمفی تئاتر این سازمان برگزار شد. 
13980325
برگزاری نمایشگاه، عکس و تابلو از دستاوردهای جهادکشاورزی، در هفته جهادکشاورزی، همزمان با برگزاری نماز جمعه در دانشگاه تهران، تاریخ 24 خردادماه 1398
13980325
آغاز رهاسازی بیش از 20 میلیون قطعه بچه ماهی سفید حاصل ازتکثیرطبیعی در مازندران
به مناسبت هفته جهادکشاورزی ،باحضو رمدیرکل شیلات مازندران، جانشین مدیرکل و معاونت صید وبنادرماهیگیری اداره کل، فرمانده یگان حفاظت منابع آبزیان استان، روسای مراکز بازسازی ذخایر ،هیات مدیره اتحادیه پره وسایر مسولین بطور همزمان بابازگشایی ۲۷ استخرپرورش بچه ماهی سفید درجایگاه های شرکت های تعاونی پره ونیز ۱۸ رشته شیل که دررودخانه های شیلاتی استان ایجادشده بود ،بیش از ۲۰ میلیون قطعه بچه ماهی سفید پس از رسیدن به وزن مناسب به دریا رهاسازی شدند.
13980325
تفاهم نامه همکاری مابین شیلات آذربایجان شرقی و شهرداری تبریز
جلسه انعقاد تفاهم نامه همکاری در خصوص توسعه و ترویج آبزی مصرفی در محل اداره کل سلامت شهرداری کلان شهر تبریز برگزار شد.

13980325
بیماری؛ چالش آینده صنعت آبزی‌پروری
معاون توسعه آبزی پروری سازمان شیلات ایرن در ارتباط با وضعیت آبزی پروری و چشم انداز آن درآینده گفت: ایران ظرفیت‌های بسیاری برای توسعه صنعت آبزی‌پروری دارد، اما در این راه با چالش‌هایی نیز مواجه است.
13980322
پخش فعالیت های شیلاتی استان گلستان از برنامه تلویزیونی سفرنامه صبا
قسمت دوم فعالیت های شیلاتی استان گلستان، روز پنج شنبه مورخ 23 خردادماه سال جاری بین ساعت هفت تا هشت صبح، در برنامه سفرنامه صبا از شبکه اول سیما پخش می شود.
13980322
تولید ۱۰ هزار تن گوشت ماهیان خاویاری و ۱۰۰ تن خاویار پرورشی در افق ۱۴۰۴
تولید ۱۰ هزار تن گوشت ماهیان خاویاری و ۱۰۰ تن خاویار پرورشی در افق ۱۴۰۴ در کشور هدفگذاری شده است.
13980322
تولید 4هزار تن ماهی پرورشی در استان بوشهر
مدیرکل شیلات استان بوشهر گفت: سال گذشته افزون بر چهار هزار تن ماهی پرورشی و 23 هزار تن میگو در استان بوشهر تولید و به بازار مصرف عرضه شد.
13980322
شرایط لازم برای صادرات ۱۰ تن خاویار و ۲ هزارتن گوشت ماهیان خاویاری پرورشی به خارج مهیا است
مدیرکل شیلات مازندران درحاشیه پنل تخصصی بخش کشاورزی همایش فرصت های سرمایه گذاری درساری خبرداد: شرایط لازم برای صادرات 10 تن خاویار و 2 هزارتن  گوشت ماهیان خاویاری پرورشی به خارج مهیا است.
13980321
ظرفیت آبزی پروری استان مازندران بسیار بالاست، صرفا به داخل خلاصه نمی شود و توان صادراتی خوبی دارد
دکترنبی اله خون میرزایی معاون وزیرورﺋیس سازمان شیلات ایران در بازدید از نخستین نمایشگاه توانمندی های صادراتی استان درساری تاکیدکرد: ظرفیت آبزی پروری استان مازندران بسیار بالاست وصرفا به داخل خلاصه نمی شود وتوان صادراتی خوبی دارد.
13980320
آغاز هجدهمین اجلاسیه رؤسای اتاق‌های بازرگانی کشورهای حاشیه دریای خزر در بابلسر
هجدهمین اجلاسیه رؤسای اتاق‌های بازرگانی کشورهای حاشیه دریای خزر در بابلسر، با هدف گسترش فعالیت‌های تجاری کشورهای حاشیه آغاز شده است.
13980320
تولید و تکثیر سالانه ۱۳۰ میلیون قطعه لارو ماهی گرمابی در استان گیلان
استان گیلان با تولید و تکثیر ۱۳۰ ملیون قطعه لارو ماهی گرمابی در سال رتبه نخست کشور را به خود اختصاص داده است.
13980319
اعزام تیم رسانه ای به استان گیلان
تیم رسانه ای با مدیریت روابط عمومی سازمان شیلات ایران،  در تاریخ 18 خرداد ماه 1398، به منظور پوشش رسانه ای رهاسازی ماهی سفید تکثیر شده در مرکز بازسازی و حفاظت از ذخایر ژنتیکی ماهیان استخوانی شهید انصاری رشت، با حضور مهندس کرمی راد مدیرکل دفتر بازسازی و حفاظت از ذخایر ژنتیکی آبزیان سازمان شیلات ایران، عازم استان گیلان شدند.
13980319
رهاسازی 430 میلیون قطعه انواع آبزیان، امسال در آب های کشور
مدیرکل دفتر بازسازی و حفاظت از ذخایر ژنتیکی آبزیان سازمان شیلات ایران گفت: طبق اهداف برنامه ششم توسعه، امسال ۴۳۰ میلیون قطعه انواع آبزیان در سه حوزه دریای خزر، آبهای داخلی، خلیج فارس و دریای عمان رهاسازی می شود.
13980318
بنادر صیادی محور توسعه روستا،شهر و کشور
معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات هرمزگان  با بیان اینکه بنادر صیادی می توانند محور توسعه روستا،شهر و کشور  باشند گفت: بهره برداران بنادر صیادی علاوه بر فعالیت های مرتبط با صید و صیادی  در توسعه ورزشی، ایجاد زیر ساخت های فرهنگی، گردشگری و جذب توریست و امور اجتماعی نیز مشارکت دارند. 
13980313
پیام تبریک معاون وزیر و رئیس سازمان شیلات ایران به مناسبت « عید سعید فطر»
په مناسبت فرا رسیدن عید سعید فطر، عید بازگشت به فطرت زلال خدایی و جشن شکفتن گل های نیاز، معاون وزیر و رئیس سازمان شیلات ایران طی پیامی این عید فرخنده را به روزه داران و ملت شریف ایران تبریک و تهنیت گفت.
13980313
گزارش تصویری تجدید میثاق کارکنان سازمان شیلات ایران با آرمان های امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در حسینیه جماران
13980313
نصب اسکله شناور در بندرگاه صیادی ریگو
رئیس اداره شیلات شهرستان قشم از ساخت اسکله پهلوگیری شناور های صیادی در بندرگاه صیادی(موج شکن) ریگو در راستای توسعه خدمات رسانی به بهره برداران این اسکله خبر داد.
13980313
بازدید نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی از مناطق مستعد پرورش ماهی در اردبیل
مهندس رضا کریمی نماینده مردم شریف اردبیل نیر و نمین در مجلس شورای اسلامی به همراه دکتر واعظی مدیرکل شیلات استان و مهندس سلیمانزاده مدیرعامل شرکت آب منطقه ای در مورخ 11/03/98 از مناطق مستعد پرورش ماهی در حاشیه اردبیل وبالخلو چای بازدید کردند. 
13980313
توسعه پرورش ماهی در دریا باحمایت بانک های عامل
معاون آبزی پروری شیلات هرمزگان با بیان اینکه میزان تولیدات ماهیان در دریای استان در سال 97 بالغ بر پنج هزار و 600تن بوده که رتبه اول را در کشور کسب نموده است گفت: خوشبختانه این میزان تولید بیانگر پیشرفت های خوب استان هرمزگان در این صنعت طی سال های اخیر است.چنانچه بانک ها حمایت های لازم را انجام دهند در سال های آینده توسعه پرورش ماهی در دریا افزایش خواهد یافت.
13980313
پرورش ماهی در دریا، کلید توسعه استان هرمزگان
مدیرکل شیلات هرمزگان با اشاره به اهمیت آبزی پروری به ویژه در عصر حاضر و برای نسل های آینده، این صنعت را صنعتی سالم و پاک و در راستای توسعه و رونق اقتصادی کشور خواند.
13980311
حفاظت از ذخایر و منابع آبزی دریا وظیفه همگانی است
حفاظت از ذخایر و منابع آبزی دریا وظیفه همگانی است و مردم باید به عنوان همیار در کنار نیروهای یگان حفاظت شیلات در محافظ از این ذخایر کوشا باشند. 
13980311
هدف شیلات، رهاسازی اصولی ماهیان همراه با ضریب بازماندگی بالا
مدیر کل شیلات گلستان گفت: از مهم ترین اهداف شیلات رهاسازی اصولی بچه ماهیان خاویاری و استخوانی در رودخانه های استان همراه با ضریب بازماندگی بالا و سلامت رسیدن ماهیان به دریا می باشد که امیدواریم این مهم با همفکری و همکاری کلیه اعضای کمیته برنامه ریزی و نظارت بر رهاسازی بچه ماهیان در شیلات استان محقق گردد.
13980311
عزم و اعلام آمادگی دستگاه ها و نهادها برای توسعه پرورش ماهیان خاویاری در استان مازندران
نشست تخصصی معاون وزیر و رئیس سازمان شیلات ایران با استاندار استان مازندران، رئیس سازمان جهادکشاورزی استان، مدیران سازمان آب، مسئولین استانی بنیاد مستضعفان، بانک سینا ، سایر مسئولین و مدیران کل استان مازندران در خصوص توسعه پرورش ماهیان خاویاری در استان مازندران روز پنجشنبه 9 خرداد 1398 در محل استانداری استان مازندران برگزار شد.
13980311
مناسب سازی رودخانه ها برای تکثیر طبیعی ماهیان
سرمایه گذاری بخش خصوصی در تکثیر مصنوعی انواع بچه ماهی و پرورش ماهیان سردآبی، گرم آبی و بویژه ماهیان خاویاری در استان باید توجه جدی شود.
13980311
هشدار رئیس سازمان شیلات ایران برای ورود مواد آلاینده به رودخانه‌ها
رﺋیس سازمان شیلات ایران ورود مواد آلاینده به رودخانه ها را موجب آسیب به منابع و ذخایر آبزیان دریا و کاهش رونق صید و صیادی عنوان کرد.
13980311
رهاسازی بچه ماهی سفید تکثیری در رودخانه های مازندران
با حضور معاون وزیر ورﺋیس سازمان شیلات ایران واستاندار مازندران رهاسازی بیش از 80 میلیون قطعه بچه ماهی سفید تکثیری به رودخانه های مازندران در تاریخ پنجشنبه 9 خرداد 1398 صورت گرفت.
13980308
پتانسیل های توسعه آبزی پروری در شهرستان مراغه
مدیر شیلات و امور آبزیان روز چهارشنبه در نشست بررسی پتانسیل ها و طرح های توسعه آبزیان در شهرستان ویژه مراغه با اشاره به ظرفیت مناسب تولید و پرورش ماهی گفت : این شهرستان هم اکنون یازده و نیم درصد از تولید آبزیان استان را به خود اختصاص داده است.
13980308
جشنواره ماهیگیری با قلاب در سد سهند آذربایجان شرقی
نخستین جشنواره ماهیگیری با قلاب در سد سهند هشترود در تاریخ 23 و 24 خرداد1398 در استان آذربایجان شرقی برگزار می شود.
13980308
توسعه آبزی مصرفی از اهداف راهبردی شیلات آذربایجان شرقی
ارتقای سلامت جامعه توسط توسعه آبزی مصرفی از اهداف مهم راهبردی مدیریت شیلات آذربایجان شرقی است که در سه محور یا حیطه عملیاتی مداخلات محیطی و اجتماعی، مداخلات ترویجی سبک زندگی و مداخلات نظام سلامت این هدف را دنبال می کند. 
13980308
تولید جلبک اسپیرولینا در شهرستان شیراز
سایت تولید جلبک اسپیرولینا به  مساحت 120 مترمربع برای اولین بار در شیراز برمبنای رعایت اصول امنیت زیستی (biosecurity) وایجاد کلیه زیرساختهای علمی و فنی به صورت پایلوت در حال انجام است . 
13980307
در یک سال گذشته مردم چقدر ماهی خوردند؟
در مرکز افکار سنجی دانشجویان ایران (ایسپا) در بخش نظر سنجی ملی خود در خصوص مصرف گوشت قرمز، به آمار مصرف گوشت ماهی اشاره کرد و نوشت: 7/19 درصد مردم اعلام کرده اند که در یک سال گذشته چند روز در هفته گوشت ماهی مصرف کرده اند.
13980307
تقویت پرورش میگو و تولید خاویار از برنامه های محوری سازمان شیلات
دکتر خون میرزایی معاون وزیر و رئیس سازمان شیلات ایران، در نشست مشترک با کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تقویت پرورش میگو و تولید خاویار را یکی از مهمترین برنامه های محوری سازمان شیلات عنوان کرد.
13980307
شیلات، فرصتی مغتنم برای شناسایی و بهره گیری از ظرفیت دریا
محمدرضا رضایی رئیس کمیسیون مجلس شورای اسلامی در نشست مشترک با سازمان شیلات ایران در تاریخ 4 اردیبهشت ماه 1398 شیلات و فعالیت های شیلاتی را فرصتی مغتنم برای شناسایی و بهره گیری از ظرفیت های دریا عنوان کرد.
13980307
نشست مشترک شیلات ایران با کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی
شیلات ایران روز شنبه مورخ 4 اردیبهشت ماه سال جاری، میزبان اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در محل سالن جلسات این سازمان بوده است. 
13980307
رهاسازی 470 هزار بچه ماهی در تالاب شادگان
معاون ترویج شیلات خوزستان از رهاسازی 470 هزار قطعه بچه ماهی به منظور تکثیر گونه های بومی ماهیان در تالاب بین المللی شادگان خبر داد.
13980307
انتخاب روابط عمومی شیلات استان گیلان به عنوان روابط عمومی منتخب شهرستان بندرانزلی
به مناسبت هفته روابط عمومی، طی مراسمی در فرمانداری شهرستان بندر انزلی با حضور مدیران روابط عمومی کلیه دستگاه های اجرایی این شهرستان، ضمن تقدیر از روابط عمومی ها، روابط عمومی شیلات استان گیلان به عنوان روابط عمومی  منتخب انتخاب شد.
13980307
مستند سازی فعالیت های شیلاتی استان گلستان
13980305
افزایش ۴۴ درصدی صید ماهیان استخوانی در دریای خزر
صید ماهیان استخوانی در دریای خزر در سال ۹۸-۹۷ حدود ۴۴ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد داشته است.
13980305
صادرات انواع آبزیان در سال 97 از استان هرمزگان
مدیر کل شیلات هرمزگان از صادرات بالغ بر 58 هزار و 184 تن انواع آبزیان در سال 97 از استان هرمزگان خبر داد.
13980304
نشست مدیرکل شیلات استان اردبیل با فرماندار نیر
مدیرکل شیلات استان اردبیل با فرماندار شهرستان نیر دیدار و گفتگو کردند.
13980304
برگزاری نشست تخصصی تنوع زیستی و ذخایر ژنتیکی آبزیان در موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور
به مناسبت گرامیداشت روز جهانی تنوع زیستی، نشست تخصصی با همین منظور در حوزه آبزیان در موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور برگزار شد.
13980301
ویژه برنامه بزرگداشت سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر
همایش روشنگری و بصیرت افزایی "ایستادگی و مقاومت، رمز پیروزی" با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان شیلات ایران، فرمانده مرکز مقاومت بسیج وزارت جهادکشاورزی، روحانیت معزز حوزه نمایندگی ولی فقیه در وزارت جهادکشاورزی، مسئول نمایندگی ولی فقیه در سازمان شیلات ایران، جمعی از خانواده معظم شهدا در تاریخ چهارشنبه یکم خرداد ماه 1398 در سالن اجتماعات سازمان شیلات ایران برگزار شد.
13980301
ایجاد شهرک شیلاتی در منطقه آزاد چابهار
شهرک شیلاتی با هدف توسعه و اشتغال بیشتر در زمینه صید، تولید، پرورش، توزیع و صادرات آبزیان در زمینی به مساحت 200 هکتار در منطقه آزاد این شهرستان ایجاد می شود.
13980301
تولید 40 درصد تخم چشم زده ماهی قزل آلا در کشور
40 درصد تخم چشم زده مورد نیاز برای تولید ماهی قزل آلا در داخل کشور تامین می شود.
13980301
برگزاری دوره آموزشی وتوجیهی جاسوسی به روش تخلیه تلفنی در شیلات مازندران
پدافند غيرعامل مربوط به جنگ يا صلح نيیست بلکه يك آمادگي براي مقابله با حوادث و بلاياي مختلف طبيعي وغيرطبيعي است پس لزوم آگاهي در مورد آن يك ضرورت است. 
13980301
گزارش تصویری برگزاری مراسم جشن میلاد کریم اهل بیت (ع) و مراسم افطاری در سازمان شیلات ایران
13980301
ذخیره سازی ماهیان خاویاری در آب های گلستان
مدیر کل شیلات گلستان گفت: طی هفته جاری و برای نخستین بار ذخیره سازی ماهیان خاویاری (گونه فیلماهی) در پن های مستقر در آب های استان انجام گرفت.
13980301
انعکاس فعالیت های شیلات گلستان با حضور گروه مستند سازی شبکه 1 سیما
گروه مستند سازی از شبکه 1 سیما، با حضور 3  روزه در استان گلستان، با فعالیت ها و اقدامات اداره کل شیلات استان آشنا شده و جهت انعکاس این اقدامات به ضبط برنامه پرداختند.
13980231
برآورد تولید ۴۵۵ هزار تن انواع آبزیان در سال جاری
معاون توسعه آبزی پروری سازمان شیلات ایران پیش بینی کرد در سال ۹۸ نزدیک به ۴۵۵ هزار تن انواع آبزی بدون احتساب پرورش ماهی در قفس، در کشور تولید شود.
13980231
نشست رئیس سازمان شیلات با اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی

نشست صمیمانه دکتر نبی الله خون میرزایی معاون وزیر و رئیس سازمان شیلات ایران با دکتر کیخا رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی، اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس، معاونین و مدیران داخلی سازمان شیلات، به دعوت و میزبانی سازمان شیلات ایران، روز یکشنبه مورخ 29 اردیبهشت 98 در محل سالن جلسات این سازمان برگزار شد.

13980231
پژوهش علمی، محور تصمیم گیری های صید و صیادی در استان هرمزگان

معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات هرمزگان در جلسه هم اندیشی پژوهشکده اکولوژی خلیج فارس و دریای عمان با معاونت صید و بنادر ماهیگیری شیلات هرمزگان و با محوریت پژوهش های صید و صیادی شیلات هرمزگان در سال 98،  پژوهش و تحقیق علمی را محور تصمیم گیری های صید و صیادی در استان هرمزگان خواند.

13980230
جشنواره ایده های برتر بخش کشاورزی و منابع طبیعی
جشنواره ایده های برتر بخش کشاورزی و منابع طبیعی با هدف زمینه سازی برای ایجاد کسب و کار نوپا برای ایده های برتر،  نیمه دوم مرداد ماه سال جاری در تهران برگزار می شود.
13980229
برداشت محصول از قفس های دریایی برای نخستین بار در منطقه جفرود شهرستان انزلی
نخستین برداشت ماهی قزل آلا از قفس های دریایی در منطقه آزاد انزلی با حضور مدیرکل شیلات گیلان، مهندس علیزاده مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی،  میرسیدی مدیرکل دفتر فنی استانداری گیلان،  دکتر ولی پور رئیس پژوهشکده آبزی پروری آبهای داخلی کشور، سربازی معاون اداره کل محیط زیست گیلان و تعدادی از مسئولین ستادی شیلات گیلان از مرحله نخست برداشت ماهی قزل آلا در قفس انجام شد.
13980229
تعامل خوب یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات هرمزگان با دریابانی و جامعه صیادی
فرمانده یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات هرمزگان از رشد 263درصدی معرفی متخلفین صید و صیادی به کمیسیون تخلفات در سال 97 نسبت به سال گذشته خبر داد.
13980229
قابلیت های شیلاتی، بستری مناسب برای جذب سرمایه گذار و اشتغال فراگیر
مهندس حجتی وزیر جهادکشاورزی به همراه  دکتر بخشنده معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزارت جهادکشاورزی، روز شنبه 28 اردیبهشت 98 از سازمان شیلات ایران بازدید کرد و در جلسه ای با رئیس سازمان شیلات ایران، معاونین و مدیران داخلی این سازمان به بررسی برنامه های شیلات ایران پرداخت و رهنمودهای لازم را ارائه نمود.
13980228
تورهای منوفلامنت خطری جدی برای صید و صیادی استان هرمزگان
معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات هرمزگان گفت :تورهای منوفلامنت (تورهایی پلاستیکی و بسیار نازکی (به اصلاح نامرئی))  که توسط اشخاصی  به صورت غیر مجاز به فعالیت صیادی مشغول هستند عمده مورد استفاده قرار می گیرد.
13980228
تولید بچه ماهیان خاویاری افق جدیدی در توسعه آبزی پروری استان فارس
 در مسیر توسعه صنعت آبزی پروری با تاکید بر گونه ماهیان خاویاری، رسیدن به اهداف تولید بچه ماهیان مورد نیاز از مولدین پرورشی، دستاورد مهمی در راستای نقشه راه ماهیان خاویاری است و گام مهمی برای تحقق پرورش تمام دوره ای ماهیان خاویاری محسوب می شود.
13980228
اختصاص 111 میلیارد تومان به شیلات استان بوشهر
سهم اداره کل شیلات استان بوشهر از کل اعتبارات دور دوم سفر رئیس جمهوری به استان بوشهر 6 درصد و از تعداد کل پروژه ها 10 درصد است.
13980225
آغاز ذخیره سازی بچه میگو در گمیشان
مدیرکل شیلات استان گلستان از آغاز ذخیره‌سازی بچه میگو در مجتمع پرورش میگوی گمیشان خبر داد.
13980224
بازدید رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان از مرکز بازسازی و حفاظت از ذخایر ژنتیکی ماهیان خاویاری شهید مرجانی
رئیس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان گلستان با حضور در  مرکز بازسازی و حفاظت از ذخایر ژنتیکی ماهیان خاویاری شهید مرجانی، از ظرفیت های این مرکز بازدید کرد.
13980224
نشست مدیرکل شیلات استان اردبیل با رئیس کل دادگستری استان
دکتر میرآرمان واعظی مدیرکل شیلات استان اردبیل به همراه معاون ومدیران داخلی این اداره کل، با دکترعتباتی رئیس کل دادگستری استان اردبیل دیدار و گفتگو کرد.
13980224
دست آوردهای کم نظیر صید و صیادی در حوزه های اقتصادی، تولید و اشتغال استان هرمزگان
معاون مدیر کل  دفتر امور صید و صیادی سازمان شیلات ایران در دیدار با مدیر کل شیلات هرمزگان و معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات هرمزگان گفت: دست آوردهای صید و صیادی در حوزه های اقتصادی، ارزآوری،تولید و اشتغال استان هرمزگان کم نظیر است.
13980224
اختصاص مرکز قلم گوده برای تکثیر و بازسازی دخایر ژنتیکی کپور تالابی استان گیلان
مرکز قلم گوده به منظور تکثیر و بازسازی دخایر ژنتیکی کپور تالابی در استان گیلان اختصاص داده شد.
13980223
ارزش اقتصادی بیش از۱۷۰۰ میلیارد تومانی تولید آبزیان مازندران درسال 97
شیلات مازندران با دارابودن بیش از ۳۵۰۰ مرکزآبزی پروری ، و حدود ۱۲۰ تعاونی وتشکل صیادی واشتغال بیش از۱۲ هزار نفر بهره بردار شیلاتی جایگاه ویژه ای درفعالیت های شیلاتی کشور دارد. 
13980223
تاکید بر اجرایی شدن فروش توافقی قیمت تون ماهیان در استان سیستان و بلوچستان
مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان بر اجرایی شدن فروش توافقی قیمت تون ماهیان در استان تاکید کرد.
13980223
مهیا شدن شرایط زیست «آرتمیا» در دریاچه ارومیه
براساس آخرین ارزیابی ذخایر آرتمیای دریاچه ارومیه که پس از افزایش ترازآب دریاچه در اردیبهشت ماه سالجاری انجام شد، در هر مترمکعب از آب این زیست بوم ۴۰۰ عدد نوزاد (ناپلی)، ۴۰۰ عدد آرتمیای جوان و ۲۰۰ عدد آرتمیای بالغ وجود دارد.
13980222
پرورش ماهی قزل آلا در استخر های ذخیره کشاورزی شهرستان اقلید
فعالیت پرورش ماهی قزل آلا  در استخر های ذخیره کشاورزی شهرستان اقلید آغاز شد.
13980222
برگزاری دوره آموزشی - توجیهی سامانه یکپارچه پرداخت تسهیلات اعتباری ( سیتا) در شیلات مازندران
دوره آموزشی - توجیهی سامانه یکپارچه پرداخت تسهیلات اعتباری ( سیتا) در اداره کل شیلات مازندران برگزار شد.
13980221
برگزاری نخستین کارگاه منطقه ای آموزش کارشناسان رابط و پهنه امور شیلات و آبزیان در شهرستان تبریز
نخستین کارگاه منطقه ای آموزش کارشناسان رابط و پهنه شهرستان های تبریز، اسکو، آذرشهر، ورزقان و مسئولین و کارشناسان مدیریت مربوطه  در محل مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان تبریز برگزار شد.
13980221
توسعه پرورش ماهی در دریا، در سال رونق تولید
رئیس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان تاکید کرد: توسعه پرورش ماهی در دریا، در سال رونق تولید باحضور صیادان کمک شایانی به اقتصاد کشور خواهد کرد.
13980218
شرایط تولید ماهی درقفس های دریایی برای صادرات مهیا است
رﺋیس سازمان دامپزشکی کشوردربازدید ازپرورش ماهی درقفس درشهرستان نوشهرگفت: شرایط تولید ماهی درقفس های دریایی  از لحاظ بهداشتی وکیفیت، برای صادرات  مهیا است.
13980218
بازدید فرماندارشهرسان سوادکوه شمالی از مزارع پرورش ماهی در حال ساخت
فرماندار شهرستان سوادکوه شمالی  در تاریخ 17 اردیبهشت 98 ازمزارع درحال ساخت پرورش ماهی درمنطقه پاﺋین دست سد ایت ا... صالحی لفور این شهرستان  بازدید کرد.
13980218
کاهش 3 هزار تومان قیمت فروش هر کیلوگرم ماهی تن در ماه رمضان
مدیر کل دفتر بهبود کیفیت، فرآوری و توسعه بازار سازمان شیلات ایران گفت: در پی توافقی که با اتحادیه سراسری تعاونی‌های صیادی ایران داشته‌ایم قیمت فروش هر کیلوگرم ماهی تن "هور" را به 18 هزار تومان و ماهی تن " گیدر" را به 19 هزار تومان کاهش دادند،‌ با این تصمیم قیمت هر قوطی تن ماهی در بازار نیز کاهش می‌یابد و به متوسط 14 هزار و پانصد تومان در اسفندماه سال گذشته می‌رسد.
13980218
شهرستان حاجی آباد می تواند به قطب پرورش آبزیان آب شیرین و لب شور تبدیل شود
در نشست بررسی پتانسیل های آبزی پروری شهرستان حاجی آباد مطرح شد: شهرستان حاجی آباد می تواند به قطب پرورش آبزیان آب شیرین و لب شور تبدیل شود.
13980217
تعیین تکلیف 200 فروند قایق صیادی فاقد مجوز در هندیجان
نماینده مردم ماهشهر و هندیجان در مجلس شورای اسلامی از تعیین تکلیف 200 فروند قایق صیادی فاقد مجوز در هندیجان خبر داد.
13980217
تولید بیش از ۸۴۰۰ تن انواع خوراک آبزیان دراستان مازندران درسال ۹۷
 درسال گذشته دو واحد صنعتی تخصصی شیلاتی دراستان شامل کارخانه خوراک دام و آبزیان مازندران درساری و نیزکارخانه بهدانه شمال درشهرک صنعتی میرود بابلسر بیش از ۸۴۰۰ تن انواع خوراک آبزیان پرورشی و دریایی را تولید و روانه بازارمصرف کردند. 
13980217
صید میگو مولد جهت تکثیر میگو در راستای بازسازی ذخایر
معاون آبزی پروری شیلات هرمزگان از صید میگو مولد در روزهای پایانی سال۹۷تاکنون به صورت مقطعی جهت تکثیر میگو در راستای بازسازی ذخایر میگو در آبهای هرمزگان خبر داد.
13980217
شرط تولید پایدار برنامه ریزی واقع بینانه است
مدیر کل دفتر میگو سازمان شیلات ایران در نخستین جلسه کارگروه فنی تکثیر و پرورش میگو گلستان در سال جاری گفت: شرط تولید پایدار برنامه ریزی واقع بینانه است که از تمامی پرورش دهندگان تقاضا داریم در سال تولید پیشرو با توجه به تراکم استخرهای خود، مشکلات تامین غذا و بازار، برنامه ریزی های دقیق را انجام دهند و با ملاحظات واقعی روز و هدف گذاری درست جلو روند.
13980217
جلسه بررسی روند پیشرفت فیزیکی و برنامه ریزی تکمیل اسکله رودیک
 جلسه بررسی مشکلات روند پیشرفت فیزیکی و برنامه ریزی تکمیل اسکله آبرسانی پرورش میگوی رودیک با حضور مدیرکل ، معاون آبزی پروری و برخی دیگر از مسئولین شیلات استان و شرکت های مشاور و پیمانکار پروژه روز یکشنبه مورخ 15 اردیبهشت ماه 1398 در دفتر مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان برگزار شد.
13980217
جلسه هم اندیشی بررسی وضعیت بازار تون ماهیان در چابهار
جلسه هم اندیشی بررسی وضعیت بازار تون ماهیان، با حضور مدیرکل ، قائم مقام ومعاون صید،رئیس گروه بهبود کیفیت و پایش بازار آبزیان و مسئول روابط عمومی اداره کل شیلات استان،  رئیس اداره آب های دور سازمان شیلات، مدیرعامل سندیکای کنسرو ماهی کشور، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل اتحادیه صیادان استان، و جمعی از بزرگان و معتمدین جامعه صیادی و تولیدکنندگان کنسرو ماهی استان، روز یکشنبه 15 اردیبهشت ماه 1398 در محل سالن جلسات شیلات استان در چابهار برگزار شد.
13980216
ارسال کالای ضروری برای هموطنان سیل زده از شیلات هرمزگان
معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات هرمزگان از ارسال بالغ بر۶۰۰میلیون ریال کمک های جمع آوری شده جامعه صیادی استان برای سیل زدگان خبرداد.
13980216
برگزاری کارگاه آموزشی اهمیت واکسیناسیون و ضدعفونی کننده ها در مزارع پرورش ماهیان سردآبی
کارگاه آموزشی اهمیت واکسیناسیون و ضدعفونی کننده ها در مزارع پرورش ماهیان سردآبی در روز شنبه مورخ 98/2/14 در سالن آمفی تئاتر سازمان شیلات ایران برگزار شد.
13980216
تشکیل ناو بسیج شناوری ویژه صیادان و قایقرانان تعاونی های صیادی و تفریحی استان گلستان
معاون صید و بنادر ماهیگیری اداره کل شیلات گلستان گفت: در راستای ایجاد امنیت در آب های کشور ناو گروه بسیج شناوری متشکل از صیادان و قایقرانان تعاونی های صیادی و تفریحی استان تشکیل می شود.
13980216
جشنواره طبخ آبزیان در شهر هشجین استان اردبیل
پنجمین جشنواره طبخ آبزیان در شهرستان خلخال شهر هشجین و یازدهمین جشنواره در سطح استان اردبیل در مورخ 98/2/14 با حضورمدیر کل شیلات استان ، معاون سیاسی فرماندار خلخال، امام جمعه شهر هشتجین، بخشدار وشهردار ، روسای ادارات و مردم فهیم شهر هشتجین در سالن شهید رجبی آن شهر برگزار شد.
13980215
افتتاح پروژه ۲۰ تنی پرورش ماهی قزل آلا درشهرستان کلاردشت
باحضور مهندس رحیم مطهرنژاد مدیرعامل بنیاد تعاون زندانیان کشور ، مهندس  شهیدی فر رﺋیس سازمان جهادکشاورزی مازندران ،عسکری منعمی معاون آبزی پروری ونیز برخی ازمسولین استانی وشهرستانی ونیز مسولین بنیادتعاون وحرفه آموزی وصنایع زندانیان کشور،  در تاریخ 15 اردیبهشت 98 مزرعه پرورش ماهی سردآبی قزل آلا ی درمنطقه اویجدان شهرستان کلاردشت به بهره برداری رسید.
13980215
تحقق خواسته دیرین (لایروبی آبراه های دسترسی) صیادان دریاچه هامون
 با توجه به بارندگی های اخیر و ورود کم سابقه آب در بیست سال خشکسالی در منطقه سیستان، در حال حاضر بخش بزرگی از دریاچه هامون آبگیری شده است.
13980215
توسعه صيد لانگ لاين تون ماهيان
جلسه هماهنگي توسعه صيد لانگ لاين تون ماهيان با حضور ،دكتر نادري معاون مديركل امور صيدوصيادي سازمان شيلات ،میرزایی قائم مقام و معاون صید ، مسئول روابط عمومي شيلات استان ، تعدادي از مسئولين و كارشناسان معاونت صيد اين اداره كل و افشار رئيس هيت مديره اتحاديه صيادان استان در دفتر معاون صيد شيلات استان سیستان و بلوچستان برگزار شد.
13980211
برگزاری جلسه شورای هماهنگی مدیران شیلات استان های غیرساحلی
به منظور بررسی مسائل و مشکلات ناشی از وقوع سیل در استان های درگیر، بررسی عملکرد سال 97 و برنامه های سال 98 جلسه شورای هماهنگی مدیران شیلات استان های  غیرساحلی (آب های داخلی) روز چهارشنبه مورخ 98/2/11 با حضور دکتر خون میرزایی معاون وزیر و رئیس سازمان شیلات ایران، ورداسبی مدیرکل مرکز نوسازی و تحول اداری وزارت جهادکشاورزی، پاریاد مدیرکل دفتر امور اداری وزارت جهادکشاورزی، معاونین و مدیران کل ستادی و استان های غیرساحلی در محل سالن جلسات سازمان شیلات ایران تشکیل شد.
13980211
پیام رئیس سازمان شیلات به مناسبت روز جهانی کار و کارگر
به مناسبت یازدهم اردیبهشت ماه روز جهانی کار و کارگر رئیس سازمان شیلات ایران طی پیامی این روز را به کارگران ایران زمین به ویژه کارگران عرصه شیلاتی کشور  تبریک گفت. متن پیام به شرح ذیل می باشد.
13980211
برگزاري جلسه هم انديشي و رفع مشكلات صيد و صيادي استان سیستان و بلوچستان
جلسه هم انديشي در خصوص مشكلات صيد و صيادي استان سیستان و بلوچستان با حضور مهندس ميرزايي قائم مقام و معاون صيد و بنادر ماهيگيري،روساي ادارات، مديران بنادر ماهيگيري و يگان حفاظت اداره كل شيلات استان و مدیران بهره بردار بنادر صیادی استان روز دوشنبه مورخ 9 اردیبهشت ماه سال جاری در سالن جلسات شيلات استان برگزار شد.
13980210
بازدید مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان شیلات ایران از مناطق سیل زده پلدختر
مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان شیلات ایران و مسئول حوزه نمایندگی  ولی فقیه در شیلات کرمانشاه روز سه شنبه مورخ 10 اردیبهشت ماه 1398 از مناطق سیل زده پلدختر استان لرستان  بازدید کردند.
13980210
دهم ارديبهشت روز ملي خليج فارس
به مناسبت دهم اردیبهشت ماه روز ملی خلیج فارس رئیس سازمان شیلات ایران طی پیامی این روز را به هموطنان و کارکنان شیلات تبریک گفت. متن پیام به شرح ذیل می باشد.
13980210
صید بیش از 28 هزار قطعه ماهی سفید مولد از رودخانه سفید رود
بنا به اظهار اداره کل شیلات استان گیلان در تاریخ 9 اریبهشت ماه 1398 ، بیش از 28 هزار قطعه ماهی سفید مولد از رودخانه سفید رود این استان صید شده است.
13980210
۱۴۰۰ میلیارد تومان ارزش اقتصادی تولید آبزیان پرورشی مازندران درسال گذشته
 مدیر کل شیلات مازندران خبرداد: ارزش  اقتصادی تولید آبزیان پرورشی مازندران درسال گذشته ۱۴۰۰ میلیارد تومان بوده است.
كليه حقوق اين پورتال متعلق به سازمان شیلات ایران مي باشد
روابط عمومی سازمان شیلات ایران