امروز : دوشنبه 12 خرداد 1399 بروزرسانی:1399/03/11

گالری تصاویر خبر

12:45 PM 1399/02/29 تعداد بازدید: 2
مديركل شيلات خوزستان از برنامه اين اداره براي احداث بندر صيادي در جزيرۀ مينو خبر داد.

به گزارش روابط عمومي سازمان شيلات ايران، فتح الله ابوعلي افزود: مطالعه و پيگيري ايجاد بندر صيادي در جزيرۀ مينو و تكميل بنادر صيادي بحركان، ابوخضير و اروند از برنامه‌هاي اصلي ادارۀ كل شيلات خوزستان است.

وي با اشاره به اينكه مطالعات احداث بندر صيادي در جزيره مينو به زودي شروع مي‌شود افزود: ساخت بندر صيادي در اين جزيره سبب رونق اقتصادي، ايجاد اشتغال و ماندگاري جمعيت جوان اين منطقه خواهد شد.

مديركل شيلات خوزستان با اشاره به اينكه زيرساخت‌هاي جزيرۀ مينو از جمله برق و جادۀ دسترسي براي احداث بندر صيادي فراهم است ابراز اميدواري كرد اين بندر با تخصيص اعتبارات مورد نياز از سوي سازمان شيلات و مشاركت منطقه آزاد اروند ساخته شود.

ابوعلي با بيان اينكه احداث بندر صيادي در جزيره مينو از خواسته‌ها و مطالبات ساكنان اين جزيره است گفت: با ساخت بندر صيادي در جزيره مينو اهميت اقتصادي اين جزيره دو چندان خواهد شد.

جزيرۀ مينو از توابع خرمشهر بين اروند صغير و كبير واقع شده و در محدودۀ منطقه آزاد اروند واقع شده است.

اين جزيره قبل از جنگ تحميلي از رونق خاصي برخوردار بود، ولي تجاوز رژيم بعثي عراق، اين جزيره خالي از سكنه شد و همه زيرساخت‌هاي آن بر اثر آتش باري نيرو‌هاي بعثي عراق از بين رفت.

جزيره مينو با چشم انداز‌هاي زيبا از طريق يك پل كابلي بزرگ به خرمشهر و آبادان متصل مي‌شود و از مسير آبراه اروندرود به آب‌هاي خليج فارس راه مي‌يابد.
منبع: مانا
فایل های پیوست :

ارسال دیدگاه

( دیدگاه ثبت شد)