امروز : سه شنبه 24 تیر 1399 بروزرسانی:1399/04/24

گالری تصاویر
برای دیدن تصاویر بعدی روی تصویر کلیک نمایید

9:43 AM 1399/04/09 تعداد بازدید: 2
  عليرضا شريعت فرماندار شهرستان محمودآباد و دكتر قاسم كريم زاده معاون صيد و بنادر ماهيگيري شيلات مازندران از پروژه اقتصاد مقاومتي كمك به تكثير طبيعي بچه ماهي در جايگاههاي تعاوني‌هاي پره اين شهرستان بازديد كردند. 

به گزارش روابط عمومي سازمان شيلات ايران، دراين بازديد مهندس بهروز عمراني رئيس اداره شيلات شهرستان نور و محمودآباد گزارشي از ظرفيت‌ها و توانمندي هاي شيلاتي اين شهرستان و مشخصات پروژه‌ها ارائه نمود.

همچنين دكتر كريم زاده معاون صيد و بنادر ماهيگيري شيلات مازندران ضمن اشاره به وجود ۱۱۵ تشكل صيادي اعم از خاوياري، كيلكا و استخواني در مازندران با حدود ۴۲۰۰ صياد ( مستقيم) و حدود ۱۰ هزار نفر اشتغال غير مستقيم گفت: با تلاش صيادان استان به ويژه صيادان ماهيان استخواني سال گذشته ۳۶۰۰ تن ماهي استخواني از دريا صيد و روانه بازار شد كه بيش از ۱۸ درصد در منطقه فعاليتي اين شهرستان صورت گرفته است.

كريم زاده از فعاليت ۱۰ تعاوني از ۵۴ تعاوني پره استان(حدود ۱۹ درصد) در محمودآباد و نورخبرداد و افزود: درراستاي كمك به تكثير طبيعي و حفظ و بازسازي ذخايرآبزيان دريا درسال 99-98 ، ۶۵ واحد تكثير طبيعي در استان در سه بخش احداث استخر در جايگاه هاي صيد تعاوني‌هاي پره، ايجاد شيل در عرض رودخانه‌ها و حفاظت از رودخانه ها ايجاد شده است كه ۶ جايگاه آن (حدود ۱۰ درصد) دراين منطقه مي‌باشد كه نشان از همت و تلاش آگاهانه جامعه صيادي منطقه در كمك به بازسازي ذخاير دريا دارد.

در پايان اين بازديد شريعت فرماندار شهرستان محمودآباد،  ضمن تقدير و تشكر از برنامه ريزي و تلاش شيلات مازندران، رئيس اداره و تشكل‌هاي شيلاتي شهرستان محمودآباد در كمك به تكثير طبيعي ماهيان دريايي در جهت حفظ و بازسازي و توسعه پايدار صيادي ، حمايت همه جانبه ساير دستگاههاي ذيربط را دراين امر خواستارشد.
فایل های پیوست :

ارسال دیدگاه

( دیدگاه ثبت شد)