امروز : پنج شنبه 21 فروردین 1399 بروزرسانی:1399/01/20

گالری تصاویر خبر

12:03 ب.ظ 1398/07/10 تعداد بازدید: 539
فاز دوم شهرک شیلاتی پرورش میگوی گمیشان استان گلستان در سطح ۶ هزار و ۳۷۱ هکتار اجرایی می‌شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان شیلات ایران، معاون وزیر و رئیس سازمان شیلات ایران، در جلسه بررسی سازوکار اجرای فاز دوم شهرک شیلاتی گمیشان ، تغییرات و ناپایداری اقلیمی را از علل طغیان بیماری ها در مزارع منطقه برشمرد و به تشریح لزوم اعمال تدابیر لازم در جهت افزایش بهره‌وری و بهینه کردن طراحی‌های انجام شده پرداخت.
دکتر نبی‌اله خون‌میرزایی از تشکیل کارگروه و برگزاری جلسات مستمر با حضور کارشناسان معاونت فنی و اجرایی سازمان شیلات و شرکت شهرک‌های کشاورزی جهت هم‌اندیشی و هم‌افزایی در ارتباط با شهرک‌های شیلاتی خبر داد.
مدیرعامل شرکت شهرک های کشاورزی در این جلسه به تاکید وزیر جهاد کشاورزی مبنی بر اهمیت توسعه صنعت پرورش میگو در قالب شهرک‌های شیلاتی اشاره کرد و گفت: توسعه پرورش میگو در منطقه گمیشان ضمن افزایش درآمد ارزی کشور به افزایش اشتغال و رونق تولید و بالاخص احیای ظرفیت‌های موجود منطقه کمک خواهد کرد.
مهندس علی‌اشرف منصوری علاوه بر پرداختن به مسائل و مشکلات پیش روی اجرای این طرح، بر الزام رعایت مسائل بهداشتی به منظور کنترل بیماری‌های مربوط به پرورش میگو، مدیریت ریسک، تامین آب و غذای سالم، زهکشی مناسب و نیز کنترل مسائل فنی در طراحی پروژه تاکید کرد.
در این جلسه، استاندار گلستان با تشریح وضعیت موجود و اشاره به برخی مشکلات ایجاد شده در فاز اول این شهرک، با استقبال از اجرای طرح، خواستار بررسی جامع و به روزرسانی مطالعات فاز دوم به منظور جلوگیری از تکرار مشکلات ایجاد شده در فاز اول شد.

فایل های پیوست :

ارسال دیدگاه

( دیدگاه ثبت شد)