11:04 ق.ظ 1398/07/14 تعداد بازدید: 650

   حضور کارشناسان سازمان یونیدو در عملیات صید لانگ لاین و بازدید از کارخانه عمل آوری ماهی در چابهار

 نمايندگان سازمان يونيدو، فعالين شيلاتي ژاپني، تعدادي از مروجین صیادی و كارشناسان شيلات به منظور صید ماهی تون به روش لانگ لاین از اسکله کنارک به سمت صیدگاه عزیمت نموده و به صید ماهی و مدیریت فرآیند پس از آن پرداختند.

 
به گزارش روابط عمومی سازمان شیلات ایران به نقل از شیلات سیستان و بلوچستان، در این عملیات دریایی تمامی مراحل صحیح و استاندارد نحوه صید لانگ لاین ماهی تون، عملیات سریع و اصولی پس از آن شامل خونگیری، کشتن و سردسازی توسط آب و یخ اجرا و آموزش داده شد.
در ادامه آقای واکی گوجی پس از برگزاری جلسه، در سالن کارخانه حاضر شده و به برش و قصابی ماهی های صید شده در روز گذشته که توسط خودشان با شیوه اصولی خونگیری و سردسازی شده بود پرداخت و در انتها وضعیت کیفی ماهی های منطقه را بسیار خوب و قابل استفاده برای مصارف خام خواری(سوشی و ساشیمی) عنوان کرد.
آقای واکی گوچی نیز در این کارگاه آموزشی با بیان اینکه شرکتش در ژاپن علاوه بر خرید ماهی های تون صید شده به روش لانگ لاین کشور ژاپن ، خرید از کشور مالزی و اندونزی را نیز انجام میدهد که پس از مشاهده عینی صید تون ماهیان منطقه چابهار  کیفیت گوشت آبزیان مورد نظر ایران را بالاتر از آن دو کشور عنوان نمود.
در همین راستا، جلسه ای با حضور دکتر میرصالحی مدیرکل دفتر حمایت از مالکیت های صنعتی وزارت صمت و  یونیدو در جمهوری اسلامی ایران، هیئت یونیدو و کارشناسان شیلات برگزار شد و از نزدیک روند اجرای پروژه در فاز دوم و نحوه تعامل و پیگیری های همکاری های دو جانبه در آینده را مورد بررسی قرار دادند.

لازم به ذکر است در راستای همکاری های شیلاتی میان سازمان یونیدو و سازمان شیلات ایران بخش دوم همکاری های دو جانبه که با حضور کارشناسان ژاپنی انجام گرفت به پایان رسیده و در آینده این همکاری ها در زمینه صید لانگ لاین ماهی تن تا عرضه به بازار در حال پیگیری می باشد.


تصاویر پیوست
فایلهای پیوست
نظر خود را ارسال نمایید
نام
نظرات
پست الکترونیکی

کد  امنیتی

نظرات خوانندگان
كليه حقوق اين پورتال متعلق به سازمان شیلات ایران مي باشد
روابط عمومی سازمان شیلات ایران