8:44 AM 1398/02/18 تعداد بازدید: 644

  کاهش 3 هزار تومان قیمت فروش هر کیلوگرم ماهی تن در ماه رمضان

 مدیر کل دفتر بهبود کیفیت، فرآوری و توسعه بازار سازمان شیلات ایران گفت: در پی توافقی که با اتحادیه سراسری تعاونی‌های صیادی ایران داشته‌ایم قیمت فروش هر کیلوگرم ماهی تن "هور" را به 18 هزار تومان و ماهی تن " گیدر" را به 19 هزار تومان کاهش دادند،‌ با این تصمیم قیمت هر قوطی تن ماهی در بازار نیز کاهش می‌یابد و به متوسط 14 هزار و پانصد تومان در اسفندماه سال گذشته می‌رسد.

 
به گزارش روابط عمومی سازمان شیلات ایران، دکترعیسی گلشاهی مدیر کل دفتر بهبود کیفیت، فرآوری و توسعه بازار سازمان شیلات ایران با اعلام این خبر گفت: جهش قیمت تن ماهی در یک هفته گذشته به دلیل افزایش قیمت فروش ماهی توسط صیادان بود، اظهار کرد: صیادان افزایش هزینه‌های جانبی صید و صیادی و همچنین هزینه‌های جاری خود را دلیل بالا بردن قیمت فروش ماهی عنوان می‌کردند.
وی ادامه داد: حضور واسطه‌ها بین صیادان و کارخانه‌ها دلیل دیگر افزایش قیمت ماهی تن بود.
دکترگلشاهی با بیان اینکه مذاکره با اتحادیه صیادان بخشی از مشکلات را حل کرده است، افزود: در جلسه‌ای که با این اتحادیه داشته‌ایم علاوه بر توافق درباره کاهش قیمت فروش ماهی تن، تمهیداتی اتخاذ شد تا صیادان امکان فروش صید خود به کارخانه‌های فرآوری و بسته بندی را بدون واسطه داشته باشند.
به گفته وی؛ نتیجه این توافقات و تمهیدات کاهش 3 هزار تومانی در هر کیلوگرم تن ماهی شد که اثر آن کاهش قیمت در بازار مصرف خواهد بود.
دکترگلشاهی تاکید کرد: از چند روز آینده قیمت متوسط هر قوطی تن ماهی باید مطابق با قیمت تعیین شده در اسنفدماه سال گذشته یعنی 14 هزار و پانصد تومان برسد و فروش بیش از این قیمت تخلف است.
مدیر کل دفتر بهبود کیفیت، فرآوری و توسعه بازار سازمان شیلات ایران همچنین از اجرای طرح فروش ویژه محصولات آبزیان با تخفیف های 20 تا 25 درصدی برای ماه رمضان، خبر داد و گفت: همچنین به مناسبت ماه رمضان توافقی با اتحادیه تولید و تجارت آبزیان ایران داشته‌ایم که بر اساس آن محصولات آبزی پروری به مدت 30 روز با 20 تا 25 درصد تخفیف در فروشگاه‌ها عرضه می‌شود.

دکترگلشاهی در پایان تاکید کرد: تخفیف 20 درصدی شامل تمام محصولات آبزی پروری و تخفیف 25 درصدی برای محصولات خاص اعمال می‌شود.
منبع: ایلنا


تصاویر پیوست
فایلهای پیوست
نظر خود را ارسال نمایید
نام
نظرات
پست الکترونیکی

کد  امنیتی

نظرات خوانندگان
كليه حقوق اين پورتال متعلق به سازمان شیلات ایران مي باشد
روابط عمومی سازمان شیلات ایران