1:44 PM 1396/01/28 تعداد بازدید: 764

  مراسم زنگ کارگری (کلنگ زنی) فاز نخست احداث شهرک شیلاتی ویژه پرورش ماهیان خاویاری در شهرستان تالش با حضور استاندار گیلان

  به گزارش روابط عمومی سازمان شیلات ایران مراسم زنگ کارگری (کلنگ زنی ) عملیات اجرایی فاز نخست احداث شهرک شیلاتی ویژه پرورش ماهیان خاویاری توسط شركت خاويار تاس ماهي كاسپين تالش عصر يكشنبه 96/1/27 با حضور  محمد علی نجفی استاندار گیلان، شعبانی مدیر کل شیلات گيلان و جمعی از مسئولان محلی و مردم در محل سواحل خطبه سرا و روستای کشلی انجام شد. 

 
فاز نخست این شهرک با هدف تولید ۲۵۰ تُن گوشت ماهیان خاویاری و در زمینی به مساحت پنج هکتار و با سرمایه‌گذاری 200 میلیارد ریالی بخش خصوصی  در مدت کمتر از یک سال و با ویژگی استفاده کامل از آب شور دریای خزر احداث می شود.
عملیات احداث فاز دوم ساخت این شهرک نیز پس از بهره برداری مرحله نخست در زمینی به وسعت 9 هکتار با هدف توليد 250 تن گوشت و 20تن خاويار آغاز می شود . استاندار گیلان در آیین مرحله اول شهرک شیلاتی تالش در ساحل خطبه سرای این شهرستان با بیان این که سیاست های دولت حمایت از سرمایه گذاران برای ایجاد اشتغال و رونق تولید است، اظهار کرد: باید از سرمایه گذاران برای فعال کردن بخش های راکد حمایت کرد و با توسعه پرورش ماهیان خاویاری و تولید خاویار در تالش، استان گیلان را در این زمینه به جایگاه حقیقی خود درتولید خاویار و پرورش ماهیان خاویاری برگردانیم.  نجفی تصریح کرد: باید از تمامی ظرفیت ها در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی مدنظر مقام معظم رهبری استفاده بهینه کرد.
مدیر کل شیلات گیلان نیز دراین مراسم تالش را قطب تولید ماهیان خاویاری و خاویار در سطح کشور عنوان کرد و گفت: سواحل تالش بهترین شرایط را برای پرورش طبیعی ماهیان خاویاری و خاویار درجوار دریا را داشته و باید از این شرایط به خوبی بهره مند شویم. شعبانی با بیان این که گیلان و تالش در گذشته نه چندان دور، مقام اول تولید گوشت ماهی خاویاری و خاویار در کشور را دارا بودند که اخیرا مازندران در این حوزه پیشی گرفته است، گفت: با افزایش مزارع تولید و پرورش ماهیان خاویاری و خاویار در شهرستان تالش می توانیم به جایگاه اصلی خود در این حوزه باز گردیم.وی خواستار حمایت مسئولان استان  و شهرستان در این زمینه شد و اظهار کرد: شهرستان تالش دارای بهترین شرایط اقلیمی و ظرفیت برای افزایش و توسعه تولید و پرورش ماهیان خاویاری  در کشور است .

تصاویر پیوست
فایلهای پیوست
نظر خود را ارسال نمایید
نام
نظرات
پست الکترونیکی

کد  امنیتی

نظرات خوانندگان
كليه حقوق اين پورتال متعلق به سازمان شیلات ایران مي باشد
روابط عمومی سازمان شیلات ایران