11:57 AM 1397/09/12 تعداد بازدید: 386

  ۱۰۰۰ صیاد گیلانی از طرح معافیت بیمه صیادی بهره‌مند شدند

 مدیرکل شیلات گیلان‌ با اشاره به اینکه هزار نفر از صیادان این استان از معافیت پرداخت حق بیمه معاف شده‌اند گفت: ۱۰ درصد از حق بیمه صیادان توسط دولت و ۱۷ درصد توسط صیادان پرداخت می‌شود.

 
به گزارش روابط عمومی سازمان شیلات ایران اسحاق شعبانی اظهار داشت:‌ با پیگیری‌های نماینده مردم بندرانزلی در مجلس آرزوی دیرینه صیادان گیلانی در امر معافیت بیمه‌ای تحقق یافت به طوری که هم‌اکنون 10 درصد از حق بیمه توسط دولت و 17 درصد توسط صیادان پرداخت می‌شود.
مدیرکل شیلات گیلان با اشاره به اینکه 3 هزار و 300 نفر از صیادان گیلانی مشمول اجرای طرح معافیت بیمه‌ای هستند افزود:‌ تاکنون هزار نفر از این صیادان از معافیت‌های بیمه‌ای بهره‌مند شده‌اند و مابقی صیادان نیز در حال تکمیل پرونده خود جهت برخورداری از مزایای این طرح هستند.
شعبانی موضوع بیمه را از مشکلات جدی و حل نشده جامعه صید و صیادی گیلان دانست و گفت: با توجه به شرایط اقتصادی و معیشتی بسیار ضعیف صیادان و عدم قدرت پرداخت سهم بیمه توسط آنان امسال با پیگیری‌های نماینده مردم بندرانزلی در مجلس شاهد تحقق معافیت بیمه‌ای صیادان هستیم.
وی سنگ‌بنای طرح معافیت حق بیمه صیادان را مربوط به سفر استانی دولت به گیلان در سال 87 اعلام کرد و بیان داشت: طبق مصوبه دولت سهم حق بیمه پرداختی صیادان گیلانی 17 درصد تعیین شد تا 10 درصد باقی مانده توسط دولت و از محل کسب درآمدهای اجرای هدفمندی یارانه‌ها پرداخت شود.
ایشان با تأکید بر اینکه از زمان تصویب طرح معافیت بیمه‌ای صیادان تاکنون اقدامی در جهت اجرایی شدن آن انجام نشده بود افزود:‌ با رایزنی‌های نماینده مردم بندرانزلی در مجلس با دستگاه‌های ذیربط طرح معافیت بیمه صیادان گیلانی از تاریخ اول آبان امسال شروع شده است.
شعبانی با ابراز خرسندی از اجرای این طرح که گامی مهم و اساسی در راستای کمک به جامعه صیادان گیلانی است خاطرنشان کرد: شغل صید و صیادی مخاطرات بسیار زیادی دارد به همین علت امیدواریم با اجرای طرح معافیت بیمه‌ای اندکی از نگرانی‌ها و مشکلات فعالان این حوزه کاسته شود.
وی استان گیلان را از کانون‌های مهم صیادی و همچنین از مراکز مهم تکثیر و پرورش ماهی در کشور دانست و اظهار داشت: هم‌‌اکنون 4‌ هزار صیاد گیلانی عضو 51 تعاونی صید پره تا 15 فروردین سال آینده در آب‌های ساحلی دریای خزر از آستارا تا چابکسر ماهی استخوانی صید می‌کنند.
منبع: خبرگزاری تسنیم از رشت


تصاویر پیوست
فایلهای پیوست
نظر خود را ارسال نمایید
نام
نظرات
پست الکترونیکی

کد  امنیتی

نظرات خوانندگان
كليه حقوق اين پورتال متعلق به سازمان شیلات ایران مي باشد
روابط عمومی سازمان شیلات ایران