12:24 PM 1397/09/13 تعداد بازدید: 423

  برگزاری دومین کارگاه طبی تکثیر و پرورش زالو در گرگان

 دومین کارگاه تکثیر و پرورش زالو طبی به همت اداره کل شیلات گلستان به مدت 2 روز در گرگان برگزار شد.

 
به گزارش روابط عمومی سازمان شیلات ایران به نقل از اداره کل شیلات گلستان معاون آبزی پروری شیلات استان در این کارگاه گفت: در حال حاضر گلستان علاوه بر فعالیت هایی در زمینه تکثیر و پرورش ماهیان گرمابی، سردابی،خاویاری،  زینتی و پرورش میگو، در تولید و تکثیر زالو و جلبک نیز پیش قدم این صنعت در کشور است.
مهندس محمود سقلی با اشاره به اهمیت تولید و پرورش زالو خاطرنشان کرد: عمده استفاده زالو در طب سنتی است. اداره کل شیلات استان و حوزه آبزی پروری همکاری های لازم را جهت اخذ مجوزهای مورد نیاز با متقاضیان خواهند داشت و پیگیری ها جهت اخذ پروانه و مجوزها در سازمان نظام مهندسی کشاورزی جهت تسریع کار سرمایه گذاران انجام می شود.
معاون آبزی پروری شیلات استان اظهار کرد: امسال برای دومین سال پیاپی کارگاه آموزش تکثیر و پرورش زالوی طبی در گرگان برگزار گردید که سال گذشته این کارگاه به صورت ملی با حضور مدیران و سرمایه گذاران از سراسر کشور، از سوی شیلات استان و با همکاری دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان و شرکت پارسیان زالو تندیس اجرایی شد.
وی با بیان اینکه در آینده نزدیک همایش ملی و بین المللی تکثیر و پرورش زالو در گرگان برگزار می شود، اذعان داشت: به زودی با همکاری شیلات استان ، دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان و  سایر دستگاهها  و اولین همایش ملی و بین المللی تکثیر و پرورش زالو با حضور علاقمندان و سرمایه گذاران  داخلی و خارجی این صنعت در گرگان برگزار می شود.

وی در خصوص اهمیت ارتقا دانش فنی سرمایه گذاران گفت: آموزش رکن اساسی هر سرمایه گذاری است و لازمه ورود به هر صنعتی ارتقا دانش علمی و عملی می باشد. سرمایه گذاران و علاقمندان به تکثیر و پرورش زالو هم باید با توجه به این نکته آموزش های لازم را ببینند که اداره کل شیلات بستر لازم را برای این آموزش علاوه بر مرکز استان در شهرستانها براساس نیاز متقاضیان فراهم نموده است.
معاون آبزی پروری شیلات استان در پایان گفت: شیلات گلستان آمادگی همکاری با تمامی افرادی که در زمینه های آبزی پروری اعم از پرورش زالو و جلبک، ماهیان زینتی و ... فعال هستند را دارد تا بتوانیم تاثیری در رشد اقتصادی کشور داشته باشیم.
گفتنی است دومین کارگاه تکثیر و پرورش زالوی طبی به مدت 2 روز و با حضور جمعی از علاقمندان و سرمایه گذاران این صنعت برگزار شد که در این کارگاه مهندس حمید رضا بیدمال کارشناس ارشد شیلات به آموزش مباحثی از جمله آناتومی و فیزیولوژی زالو، تکثیر و پرورش، استخر سازی، نوع کارگاه و ... جهت راه اندازی کارگاه های تکثیر و پرورش زالو به حاضرین پرداخت.
لازم به ذکر است در روز دوم این کارگاه نیز حاضرین به صورت عملی در کارگاه تکثیر و پرورش زالوی طبی پارسیان زالو تندیس آموزش دیدند و از نزدیک با روند تولید و تکثیر این آبزی آشنا شدند.


تصاویر پیوست
فایلهای پیوست
نظر خود را ارسال نمایید
نام
نظرات
پست الکترونیکی

کد  امنیتی

نظرات خوانندگان
كليه حقوق اين پورتال متعلق به سازمان شیلات ایران مي باشد
روابط عمومی سازمان شیلات ایران