10:02 AM 1397/10/15 تعداد بازدید: 383

  جمع آوری ادوات غیر مجاز صید به روش پره در سواحل شرق جاسک

 معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات هرمزگان از جمع آوری ادوات غیر مجاز صید به روش پره در خوریات و سواحل شرق شهرستان جاسک در راستای جلب رضایت صیادان منطقه و مبارره با صید غیر مجاز خبر داد.

 
به گزارش روابط عمومی سازمان شیلات ایران به نقل از شیلات هرمزگان، محمد جوانمرد با بیان اینکه شهرستان جاسک بالغ بر چهار هزار و 470 نفر صیاد و بیش از 780 فروند شناور صیادی توانسته حدود 15 درصد از صید استان را به خود اختصاص دهد.
وی در ادامه با بیان اینکه نارضایتی هایی از سوی مردم و شیلات منطقه شهر جاسک از روش غیر مجاز صید پره به شیلات هرمزگان اعلام شده بود گفت: خوشبختانه با حمایت مدیر کل محترم و با مشارکت یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات هرمزگان و جامعه صیادی جاسک با محوریت شیلات هرمزگان از این روش صید جلوگیری به عمل آمد.
جوانمرد گفت: صید پره یا تور گستر یکی از قدیمی ترین روشهای صید در آبهای شمال کشور است که با وجود عدم سازگاری با آبزیان شهرستان جاسک و شرایط جوی منطقه (محل انجام صید پره در شرق جاسک که با توجه به مهاجرت،تخم ریزی و رشد آبزیان در این منطقه از اهمیت ویژه ای در حفظ ذخایر برخوردار است ) توسط برخی افراد سود جود در این منطقه انجام می شد که خوشبختانه ببا پیگیری های شیلات هرمزگان به موقع با عوامل آن برخورد و روش این صید تحت کنترل قرار گرفته است.
 


تصاویر پیوست
فایلهای پیوست
نظر خود را ارسال نمایید
نام
نظرات
پست الکترونیکی

کد  امنیتی

نظرات خوانندگان
كليه حقوق اين پورتال متعلق به سازمان شیلات ایران مي باشد
روابط عمومی سازمان شیلات ایران