12:55 PM 1397/11/14 تعداد بازدید: 368

  افتتاح کارخانه تولید تور ماهیگیری در چابهار با حضور وزیر اقتصاد

 همزمان با آغاز دهه مبارک فجر و در نخستین روز این دهه ، آئیین افتتاح کارخانه توربافی ماهور بافان .بلوچی روز جمعه 12 بهمن ماه 1397 با حضور وزیر اقتصاد و دارایی، مشاور رییس جمهور و دبیرشورایعالی مناطق آزاد، استاندار،نمایندگان مردم ایرانشهر و چابهار در مجلس شورای اسلامی،معاونین وزارت امور اقتصادی و دارایی، معاونین دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و مدیران عامل سازمان های منطقه آزاد چابهار، مدیرکل شیلات استان و تعدادی دیگر از مسئولین، معتمدین و بزرگان جامعه صیادی در چابهار انجام شد

 
به گزارش روابط عمومی سازمان شیلات ایران به نقل از اداره کل شیلات استان سیستان و بلوچستان، هدایت اله میرمرادزهی در این خصوص گفت: واحد تولیدی ماهوربافی بلوچی(توربافی) با هدف توسعه صنایع شیلاتی، کمک به جامعه صیادی و همچنین صادرات محصولات صید و صیادی شامل تور، طناب و بویه احداث شده است.
مدیرکل شیلات استان در این مراسم ضمن تقدیر از اقدام آقای امیر حسینی سرمایه گذار این کارخانه ، خاطر نشان کرد با عنایت به اینکه این منطقه دارای تعداد حدود 25 هزار نفر صیاد می باشد و نیاز مبرم به ایجاد کارخانه در منطقه وجود داشت با حمایت انجام شده و تلاش شبانه روزی خوشبختانه این کارخانه در زمانی حدود 8 ماه آماده بهره برداری گردید. 
وی افزود : مجموعه توربافی ماهوربافان با سرمایه گذاری 82 میلیارد ریالی بخش خصوصی در پیکره هفتم منطقه آزاد چابهار راه اندازی شده است که قرار است با 40 میلیارد ریال تسهیلات دولتی فازهای بعدی آن نیز اجرایی شود.
میزان اشتغال مستقیم این پروژه در فاز نخست 40 نفر است که با اجرای فاز دوم پروژه، اشتغال ایحاد شده در مجموع به 130 نفر افزایش می یابد.
وی ادامه داد: این شرکت با تولید سالانه 700 تن انواع تور در فاز نخست خود، بزرگترین تولید کننده تور در کشور است و علاوه بر تأمین تمام تورهای مورد نیاز کشور، ظرفیت صادرات به کشورهای منطقه را نیز دارد.
وی افزود : با توجه به اینکه تامین تور از نیازهای اولیه و مهم صیادان منطقه می باشد لذا بمنظور حمایت از تولید داخل و قیمت تمام شده ارزانتر برای این قشر زحمتکش خواستار حمایت وزیر اقتصاد از این سرمایه گذار جهت اختصاص ارز دولتی و ارز نیمایی به مبلغ یک میلیارد و 800 میلیون یورو بر اساس ظرفیت تولید سالیانه این شرکت بمنظور تامین و واردات مواد اولیه شد که در صورت تامین آن شرکت می تواند بصورت 3 شیفت کار نماید.
شایان ذکر است در فاز‌های بعدی، زنجیره صید و صیادی و شیلات شامل بسته بندی آبزیان در سه هزار مترمربع سوله دیگر با سرمایه گذاری پنج میلیارد تومانی تکمیل می‌شود.


تصاویر پیوست
فایلهای پیوست
نظر خود را ارسال نمایید
نام
نظرات
پست الکترونیکی

کد  امنیتی

نظرات خوانندگان
كليه حقوق اين پورتال متعلق به سازمان شیلات ایران مي باشد
روابط عمومی سازمان شیلات ایران