9:08 AM 1397/11/16 تعداد بازدید: 466

  سازمان شیلات متولی مرجع صدور مجوز پرورش ماهی در دریا شد

 هیأت مقررات‌زدایی و تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار، شرایط صدور مجوز پروانه بهره‌برداری پرورش ماهی در دریا را تسهیل کرد.

 
به گزارش روابط عمومی سازمان شیلات ایران به نقل از وزارت امور اقتصادی و دارایی، در بیست و پنجمین نشست اعضای هیأت مقررات زدایی و تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار، سازمان شیلات ایران متولی مرجع نهایی صدور مجوز پرورش ماهی در دریا تعیین شد.
بر اساس مصوبه این  هیات، سازمان بنادر و دریانوردی موظف است ضوابط مربوط در حوزه فعالیت و اختیارات خود را به سازمان شیلات ایران اعلام کند و سازمان شیلات در صدور مجوز، مکلف به مراعات این ضوابط است.
با اجرایی شدن این موضوع، متقاضیان بدون نیاز به مراجعه به سازمان بنادر و دریانوردی و تنها با مراجعه به سازمان شیلات، می‌توانند ظرف حداکثر ۶۰ روز برای اخذ مجوز مذکور اقدام کنند.
در این نشست همچنین مصوب شد از این پس سازمان حج و زیارت، متولی صدور مجوز برای «دفاتر بند (پ) در خصوص سفرهای زیارتی» به کشورهای عربستان سعودی، عراق و سوریه باشد.
در پایان این نشست و در راستای «تسهیل تبادل اطلاعات مربوط به دادخواست ‌ها و احکام ورشکستگی»، وزیر امور اقتصادی و دارایی بر ضرورت راه‌اندازی هر چه سریعتر سازوکار انتقال برخط اطلاعات دادخواست‌های ورشکستگی از قوه قضائیه به بانک‌های کشور، تأکید کرد.
گفتنی است، هیأت مقررات‌زدایی و تسهیل صدور مجوزهای کسب ‌وکار از اعضای سه قوه و به ریاست وزیر امور اقتصادی و دارایی تشکیل شده و دبیرخانه آن در محل معاونت اقتصادی وزارت امور اقتصادی و دارایی مستقر است.


تصاویر پیوست
فایلهای پیوست
نظر خود را ارسال نمایید
نام
نظرات
پست الکترونیکی

کد  امنیتی

نظرات خوانندگان
كليه حقوق اين پورتال متعلق به سازمان شیلات ایران مي باشد
روابط عمومی سازمان شیلات ایران