9:59 AM 1397/12/20 تعداد بازدید: 483

  برگزاری شورای هماهنگی بخش کشاورزی و کارگروه توسعه شیلات و آبزی پروری استان چهارمحال و بختیاری

 معاون وزیر و رئیس سازمان شیلات ایران در شورای هماهنگی بخش کشاورزی و کارگروه توسعه شیلات و آبزی پروری استان چهارمحال و بختیاری در جمع مدیران ادارات تابعه بخش کشاورزی افزود: در سال 1357 کل آمار تولیدات شیلات کشور حدود 32هزار تن بوده و آمار سال96 به 1200 میلیون تن بوده که افزایش 40 برابری صورت گرفته، عمده این افزایش در حوزه آبزی پروری بوده است. 

 
به گزارش روابط عمومی سازمان شیلات ایران به نقل از شیلات استان چهارمحال و بختیاری دکتر خون میرزایی اظهارداشت: تربیت نیروی انسانی و زیرساخت های انجام شده و مزیت نسبی جذب سرمایه گذار در این زمینه ما را در راهی قرار داده که آینده درخشان تری را می توان پیش بینی کرد. اهمیت این موضوع که این صنعت درون زا است و صادرات آن بیرون زا می باشد. مهم ترین سرمایه این بخش نیروی انسانی بوده است که باعث خلق ثروت و اشتغال تولید می باشد.
وی افزود: حلقه های بیش از تولید و پس از تولید صنعت آبزی پروری در استان به صورت قوی می باشد که نه فقط حلقه تولید بلکه کل زنجیره آن به صورت قوی می باشد.
رئیس سازمان شیلات ایران تصریح کرد: وضعیت استان وضعیت خوبی می باشد. رتبه اول آبزی پروری در کشور را استان چهارمحال و بختیاری دارا می باشد که جایگاه استان را به صورت ویژه به نمایش گذاشته است. در راهی قرار داریم که نباید موانع کوچک باعث پیشرفت در این زمینه باشد و باید با دانش فنی و همگرایی و هم افزایی منابع آب را با بهره وری بالا مورد استفاده قرار دهیم. افق کار بسیار افق روشن می باشد. با استفاده از منابع موجود رویکرد خود را اصلاح کنیم. پیگیری ساختار مدیریت شیلات را به اداره کل و شرایط برای پرورش ماهیان خاویاری در استان را در دستور کار قرار گرفته است و با هماهنگی های با محیط زیست بستر این فعالیت را فراهم خواهیم کرد.


تصاویر پیوست
فایلهای پیوست
نظر خود را ارسال نمایید
نام
نظرات
پست الکترونیکی

کد  امنیتی

نظرات خوانندگان
كليه حقوق اين پورتال متعلق به سازمان شیلات ایران مي باشد
روابط عمومی سازمان شیلات ایران