امروز : دوشنبه 18 فروردین 1399 بروزرسانی:1399/01/16

گالری تصاویر خبر

9:44 AM 1398/11/28 تعداد بازدید: 1149
به مناسبت ميلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا(س) مجموعه رستوران‌هاي دريايي بلوگا با هدف عرضه تخصصي غذاهاي دريايي از تاريخ ۲۵ بهمن‌ماه در تبريز افتتاح شدند.

به گزارش روابط عمومي سازمان شيلات ايران، جعفروند مدير شيلات و امور آبزيان استان آذربايجان شرقي گفت: اتحاديه  سراسري تعاوني‌هاي صيادي ايران به منظور بالا بردن مصرف سرانه ماهي، تعيين زنجيره سلامت غذايي و حذف واسطه‌هاي فروش ماهي، شهر تبريز را به ‌عنوان پايلوت كشوري «طرح ملي زنجيره جامع تغذيه سالم در بستر محصولات دريايي» انتخاب نموده است. بر همين اساس، افتتاح سلسله رستوران‌هاي دريايي «بلوگا» و مراكز عرضه مستقيم محصولات دريايي در دستور كار نمايندگي اين اتحاديه در استان قرار گرفته است.
وي با بيان اينكه سرانه مصرف ماهي در استان آذربايجان‌شرقي خيلي كم است، افزود: اميدواريم با افتتاح چنين رستوران‌هايي كه با همكاري نمايندگي اتحاديه سراسري صيادي ايران در آذربايجان‌شرقي انجام‌گرفته مصرف ماهي در اين استان را افزايش دهيم.
مختار خوش‌پيمان مديرعامل اتحاديه تعاوني‌هاي صيادي ايران در استان آذربايجان‌شرقي نيز با بيان اينكه متخصصان كشوري و استاني بر اجرا و تكميل اين طرح نظارت دارند، گفت: علاوه بر فعاليت رستوران‌هاي دريايي بلوگا در تبريز، برنامه‌ريزي‌هايي انجام شده است تا در راستاي افزايش سلامتي و بهره‌گيري از نعمت‌هاي بي‌كران در عرصه شيلات و آبزيان، شهر تبريز را به‌عنوان مركز بين‌المللي خاويار تراپي مطرح كنيم. وي از اتاق بازرگاني، سازمان جهاد كشاورزي، شيلات، بهداشت و درمان و هم‌چنين اداره كل دامپزشكي استان كه همكاري صميمانه‌اي در اجراي اين طرح داشتند تشكر نمود.
همچنين يعقوب دوه‌جي، مديرعامل اتحاديه سراسري تعاوني‌هاي صيادي ايران نيز در اين مراسم با ابلاغ پيام رئيس سازمان شيلات ايران گفت: اين اتفاق بزرگ كه در استان آذربايجان‌شرقي و شهر تبريز براي اولين بار به اين گستردگي در حال انجام است جاي تقدير و تشكر دارد و اميد است كه اين روند در ساير استان‌ها نيز گسترش پيدا كند.
وي افزود: در بحث فرهنگ‌سازي مصرف ماهي همه ما بايد از خانه و خانواده خود شروع كرده و كمك كنيم؛ همانند اين كار خوبي كه امروز در رستوران‌هاي دريايي صورت مي‌گيرد. و در توضيح واژه بلوگا تصريح كرد: اين اسم كاملا شيلاتي و دريايي است. بلوگا به معناي بزرگ است و البته به‌معناي نهنگ بزرگ و نهنگ سفيد نيز به‌كار مي‌رود اما اين واژه بيشتر در بحث خاويار كاربرد دارد به‌گونه‌اي‌كه باكيفيت‌ترين نوع خاويار را شامل مي‌شود و اميدواريم اسم رستوران‌هاي بلوگا كه از شهر خوب و مهمان‌پذير تبريز شروع شده است در كل كشور و حتي خارج از مرزها توسعه پيدا كند.
عليرضا استاد رحيمي، رئيس دانشكده علوم بهداشت و تغذيه دانشگاه علوم پزشكي تبريز نيز در اين مراسم اظهار داشت: بسياري از بيماري‌ها ريشه در دوران جنيني دارند و زناني كه در دوران بارداري از ماهي استفاده مي‌كنند فرزندان‌شان به بيماري‌هاي كمتري دچار مي‌شوند. وي افزود: با ترويج تغذيه سالم و مصرف ماهي در جامعه مي‌توان تاحدزيادي مانع بسياري از امراض از جمله سرطان‌ها و بيماري‌هاي قلبي و عروقي شد.

فایل های پیوست :

ارسال دیدگاه

( دیدگاه ثبت شد)