امروز : سه شنبه 1 مهر 1399 بروزرسانی:1399/06/31

گالری تصاویر
برای دیدن تصاویر بعدی روی تصویر کلیک نمایید

9:32 AM 1399/06/24 تعداد بازدید: 2

فصل صيد ماهيان استخواني از آب هاي درياي كاسپين، در واپسين روزهاي تابستان، در دو شهر آستارا و تالش در غرب استان گيلان آغاز شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان شيلات ايران، صادق خاصي‌پور، رئيس اداره شيلات بندر مرزي آستارا اظهار كرد: طي چند سال اخير و با در نظر گرفتن شرايط آب و هوايي، فصل صيد در دو شهر آستارا و تالش در غرب استان گيلان، ۱۰ تا ۲۰ روز زودتر نسبت به ساير شهرهاي شمالي آغاز مي‌شود.

وي با بيان اينكه فصل صيد تا نيمه فروردين‌ماه سال ۱۴۰۰ ادامه خواهد داشت، افزود: سرماي زودرس در مناطق غربي استان گيلان سبب شده است تا براي استفاده بهينه صيادان از زمان، يك فرجه براي صيادي آنها در نظر گرفته شود.

خاصي پور با اشاره به اينكه ۲۴۹ صياد عضو ۵ شركت تعاوني پره در دو شهر آستارا و تالش فعاليت مي‌كنند، تصريح كرد: تنها يك شركت در شهرستان آستارا با ۴۹ نفر عضو فعاليت دارد كه متأسفانه سال گذشته به حالت نيمه تعطيل درآمد.

وي با تأكيد بر اينكه آغاز فصل صيد در دو شهرستان غربي گيلان پس از چندين سال مطالعه صورت مي‌پذيرد، خاطرنشان كرد: صدور مجوز صيد در اين دو منطقه در راستاي حمايت از صيادان، پس از مطالعه كارشناسان بخش تخصصي و تحقيقاتي شيلات محقق شده است.

رئيس اداره شيلات آستارا، گونه هاي كفال و سفيد را بيشترين ماهي صيد شده به روش پره در اين منطقه برشمرد و تصريح كرد: ماهياني همچون كپور، اردك ماهي، كولمه، انواع كولي، آزاد ماهي و خاويار در اين روش شامل صيد ضمني مي‌شوند.
منبع: ايسنا

فایل های پیوست :

ارسال دیدگاه

( دیدگاه ثبت شد)