امروز : چهارشنبه 22 اردیبهشت 1400 بروزرسانی:1400/02/21

گالری تصاویر
برای دیدن تصاویر بعدی روی تصویر کلیک نمایید

8:59 AM 1399/08/20 تعداد بازدید: 2
رئيس سازمان شيلات ايران  با تاكيد بر رفع محدوديت ها و موانع توليد گفت: توسعه به كارگيري مكانيزاسيون و استفاده از تجهيزات پيشرفته در شيلات مي تواند آبزي پروري و توليد آبزيان در استان فارس را بهبود بخشد.

به گزارش روابط عمومي سازمان شيلات ايران به نقل از ايانا در استان فارس، نبي الله خون ميرزايي معاون وزير و رئيس سازمان شيلات ايران در سفر به استان فارس كه در جمع اعضاي اتحاديه اتحاديه تكثير ، پرورش و صيد آبزيان و ديگر فعالين زير بخش شيلات اين استان سخن مي گفت، تصريح كرد: استان فارس در ساليان متمادي از نظر توليد آبزيان در كشور پيشتاز بوده ولي محدوديت منابع آبي به دليل خشكسالي هاي چند سال اخير، باعث شده فعاليت آبزي پروري و توليد آبزيان كمتر شود.

به گفته وي؛ استفاده از مكانيزاسيون و ادوات جديد در صنعت شيلات و آبزي پروري مي تواند محدوديت ها را كم اثر و توليد آبزيان را بهبود بخشد.

معاون وزير جهاد كشاورزي افزود: عليرغم تحريم ها و شرايط دشوار اقتصادي كشور، با توجه به ظرفيت ها و زير ساخت هايي كه در اختيار داريم و با استفاده از دانش بومي، تمامي مشكلات اعم از توليد مولد، تخم چشم زده، تهيه نهاده‌ها و ديگر موارد  قابل حل است.

خون ميرزايي اظهار كرد: با تقويت و تجهيز مراكز تكثير و پرورش در استان فارس و جهش توليد، ايجاد بازار بزرگ عرضه، فرآوري و صادرات آبزيان كه زمينه ارتقاء سرانه مصرف، افزايش درآمد و ايجاد اشتغال پايدار را در پي خواهد داشت، محقق مي شود.

رئيس سازمان شيلات ايران با اشاره به نزديكي استان فارس  به استان هاي ساحلي و وجود مراكز عمل آوري و فرآوري محصولات آبزيان به عنوان يك مزيت مهم براي اين استان، ابراز كرد: استان فارس با وجود ظرفيت هاي بالقوه و بهره مندي از بدنه كارشناسي و نيروي انساني كارآمد، توانايي تبديل شدن به قطب تكثير ماهيان سردآبي كشور را دارد.

خون ميرزايي در حاشيه سفر خود به استان فارس با محمد مهدي قاسمي رئيس سازمان جهاد كشاورزي اين استان ديدار و گفتگو كرد و از تلاش ها و مجموعه فعاليت هاي انجام شده در بخش شيلات و آبزي پروري ستان فارس تقدير كرد.
فایل های پیوست :

ارسال دیدگاه

( دیدگاه ثبت شد)