امروز : چهارشنبه 22 اردیبهشت 1400 بروزرسانی:1400/02/21

گالری تصاویر
برای دیدن تصاویر بعدی روی تصویر کلیک نمایید

8:13 AM 1399/08/26 تعداد بازدید: 2
  مديركل دفتر بهبود كيفيت، فرآوري و توسعه بازار آبزيان شيلات ايران گفت: اواخر آبان ماه اولين تخليه صيد اين فصل آغاز مي شود و با انتقال آنها به كارخانه ها تقريبا يك ماه تا يك ماه و نيم آينده قيمت تمام شده كنسرو ماهي روند كاهشي خواهد داشت.

به گزارش روابط عمومي سازمان شيلات ايران، عيسي گلشاهي در پاسخ به اين سوال كه چرا با وجود آغاز فصل صيد قيمت كنسرو ماهي براي مصرف كننده همچنان بالا است؟ اظهار كرد: هنوز ماهي هاي صيد شده وارد بازار و كارخانه ها نشده است و پيش بيني مي شود اواخر آبان ماه اولين تخليه صيد اين فصل آغاز شود و با انتقال آنها به كارخانه ها تقريبا يك ماه تا يك ماه و نيم آينده قيمت تمام شده كنسرو ماهي روند كاهشي داشته باشد.

وي ادامه داد: در حال حاضر ماهي هاي استفاده شده در كنسروهايي كه به بازار عرضه مي شود از صيد ابتداي سال يا وارداتي بوده و به زودي ماهي هاي صيد جديد وارد فرآيند كنسروسازي مي شوند.

مديركل دفتر بهبود كيفيت، فرآوري و توسعه بازار آبزيان شيلات ايران اضافه كرد: تغيير قيمت  كنسرو الزاما با تغيير قيمت درج شده روي قوطي همراه نخواهد بود و اين كاهش قيمت به صورت فروش هاي ويژه و تخفيفهاي مختلف انجام خواهد شد، زيرا با اتمام فصل صيد دوباره با افزايش قيمت مواجه خواهيم شد و اين امكان وجود ندارد كه دائما و به صورت لحظه اي قيمتها براي مراجعي از جمله سازمان حمايت اعلام شود. 

وي با اشاره به اينكه در يك برهه اي قيمت كنسرو ماهي تن تا ۳۲ هزارتومان هم رسيد و در حال حاضر متوسط قيمت آن در بازار براي مصرف كننده ۲۶ هزارتومان است، اظهار كرد: پيش بيني مي شود قيمت كنسرو ماهي به ۲۳ تا ۲۴ هزارتومان برسد.

گلشاهي با اشاره به اينكه قيمت مصوب كنسرو ماهي سال گذشته ۱۹ هزار و ۵۰۰تومان بود و امسال به طور متوسط به ۲۴ هزارتومان خواهد رسيد، افزود: بايد توجه داشته باشيم كه ساير هزينه هاي توليد هم امسال نسبت به سال گذشته افزايش داشته است و در همين يك ماهه قيمت روغن مورد استفاده در كنسرو ماهي كه حدود ۱۸ درصد حجم قوطي را دربرمي گيرد با افزايش چشمگيري مواجه شده است.

مديركل دفتر بهبود كيفيت، فرآوري و توسعه بازار آبزيان شيلات ايران در پايان از ورود كنسرو ماهي قزل آلا به صورت توليد تجاري به بازار خبر داد و گفت: اخيرا كنسرو ماهي قزل آلا به صورت گسترده وارد بازار شده است كه از نظر قيمتي نسبت به كنسروهاي ديگر به صرفه تر بوده و مي تواند بخشي از نياز بازار را تامين كند.

  افزايش قيمت كنسرو ماهي از ابتداي سال كليد خورد و قيمت هر قوطي كنسرو ماهي تا ۳۲ هزارتومان هم رسيد. افزايش قيمتي كه علت آن پايان فصل صيد و عرضه كم ماهي به بازار عنوان شده بود و مسئولان مربوطه نيز اعلام كرده بودند با آغاز فصل صيد  يعني از پايان شهريور ماه و ورود صيد جديد به كارخانه ها قيمت كنسرو ماهي روند كاهشي پيدا خواهد كرد.
منبع: donya-e-eqtesad
فایل های پیوست :

ارسال دیدگاه

( دیدگاه ثبت شد)