امروز : چهارشنبه 22 اردیبهشت 1400 بروزرسانی:1400/02/21

گالری تصاویر
برای دیدن تصاویر بعدی روی تصویر کلیک نمایید

8:33 AM 1399/08/26 تعداد بازدید: 2
مديركل شيلات استان بوشهر با اشاره به اينكه " برداشت ميگو از استخرهاي پرورشي رو به پايان است " گفت: تاكنون ميگوهاي پرورشي از ۴هزار و ۲۰۰ استخر ساحلي استان بوشهر برداشت شده و تا هفته آينده به پايان مي‌رسد.

به گزارش روابط عمومي سازمان شيلات ايران، علي بازدار اظهار داشت: همه ساله پرورش ميگو با توليد بچه ميگو از مراكز تكثير در نقاط مختلف ساحلي استان بوشهر از فروردين ماه و عمليات ذخيره‌سازي بچه ميگوها در استخرهاي پرورشي از ارديبهشت ماه آغاز مي‌شود.
وي، مدت زمان ذخيره سازي بچه ميگو در استخرهاي پرورشي را سه ماه دانست و بيان كرد: امسال در مجموع يك ميليارد و ۷۰۰ ميليون قطعه بچه ميگو در استخرهاي پرورشي در سايت ۱۱ گانه استان بوشهر ذخيره سازي شده است.

مديركل شيلات استان بوشهر، با اشاره به ذخيره سازي بچه ميگو در ۵ هزار و ۶۱۲ هكتار اراضي ساحلي استان خاطرنشان كرد: امسال بچه ميگوها در بيش از ۴ هزار و ۶۰۰ استخر براي پرورش ميگو ذخيره سازي شد.
بازدار با بيان اينكه عمليات برداشت ميگو از استخرهاي پرورشي از اواخر شهريورماه آغاز شد تصريح كرد: تاكنون از ۵ هزار و ۶۱۲ هكتار اراضي پرورشي استان بوشهر ميگوهاي پرورشي آن از ۵ هزار و ۲۵۲ هكتار برداشت شده است.
وي، از پايان برداشت ميگو از استخرهاي پرورشي تا هفته آينده خبر داد و بيان كرد: تاكنون ميگوهاي پرورشي از ۴ هزار و ۲۰۰ استخر ساحلي استان بوشهر برداشت شده و تا هفته آينده به پايان مي‌رسد.
مديركل شيلات استان بوشهر، ميزان ميگوي برداشتي از استخرهاي پرورشي استان را ۲۱ هزار و ۱۵۴ تن دانست و خاطر نشان كرد: به‌طور ميانگين وزن هر عدد ميگو ۱۶.۸ گرم است كه ميگوها از كيفيت بالايي برخوردار هستند.
بازدار با اشاره به اينكه ۴۰۰ هكتار ديگر از اراضي پرورش ميگو براي برداشت باقيمانده است گفت: بيش از ۶۰ درصد ميگوي پرورشي كشور از استان بوشهر توليد و بيش از ۸۰ درصد آن به كشورهاي مختلف صادر مي‌شود

فایل های پیوست :

ارسال دیدگاه

( دیدگاه ثبت شد)