امروز : چهارشنبه 22 اردیبهشت 1400 بروزرسانی:1400/02/21

گالری تصاویر
برای دیدن تصاویر بعدی روی تصویر کلیک نمایید

8:40 AM 1399/08/26 تعداد بازدید: 2
رئيس بندر مركزي و شيلات شهرستان جاسك با بيان اينكه تخليه لنج هاي صيادي آب هاي دور در جاسك آغازشده است گفت: جاسك در بهره برداري از آب هاي دور در استان هرمزگان، پيشرو است .

به گزارش روابط عمومي سازمان شيلات ايران، اميد زارعي با بيان اينكه ماهي‌هاي صيد شده تأمين كننده مواد اوليه كارخانه‌هاي تن ماهيان كشور است افزود: صيد تن ماهيان در آب‌هاي دور از شهريور هر سال آغاز مي‌شود و تا پايان ارديبهشت ادامه دارد .

وي با اشاره به اينكه هرشناور آبهاي دور 25 نفر اشتغال زايي مستقيم ايجاد مي كند گفت: هر شناور بسته به ظرفيتش تا 200 تن صيد در هر دوره 2 ماهه با خود به همراه مي آورد كه حدود  8 تا 12هزار تن صيد ساليانه اين شناورهاست .

زارعي تعداد شناورهاي آبهاي دور شهرستان جاسك در اين دوره از صيد را  15 فروند خواند و گفت: در هر دوره صيد قبل از عزيمت به دريا هر شناور تا 150 ميليون تومان مايحتاج خود را از بازار جاسك تامين مي كند كه رونق در اصناف مختلف جاسك را به دنبال دارد.

رئيس بندر مركزي و شيلات شهرستان جاسك با بيان اينكه صيد در درياي عمان و اقيانوس هند و سواحل دور ايران صورت مي پذيرد گفت: در سال 99 تاكنون حدود چهار هزار تن صيد توسط لنج هاي صيادي آبهاي دور شهرستان جاسك صورت گرفته است.

زارعي با بيان اينكه شهرستان جاسك با صيد بالغ بر 55 هزار تن انواع آبزيان نقش مهمي در صيد و صيادي استان دارد خاطر نشان كرد: شيلات به عنوان پيشران توسعه اقتصادي و اشتغال همواره در شهرستان جاسك در سال هاي اخير معرفي شده است .

فایل های پیوست :

ارسال دیدگاه

( دیدگاه ثبت شد)