امروز : چهارشنبه 13 اسفند 1399 بروزرسانی:1399/12/13

گالری تصاویر
برای دیدن تصاویر بعدی روی تصویر کلیک نمایید

10:30 AM 1399/10/27 تعداد بازدید: 2
مدير كل شيلات هرمزگان در نشست با فرمانده يگان حفاظت منابع آبزي سازمان شيلات كشور و با حضور فرمانده يگان حفاظت منابع آبزيان شيلات استان، صيد و صيادي اصولي و پايدار را لازمه حفظ ذخاير آبزيان خواند.

به گزارش روابط عمومي سازمان شيلات به نقل از شيلات هرمزگان، دكتر عبدالرسول دريايي در اين نشست با اشاره به گستره وسيع سواحل و منطقه صيد و صيادي در استان هرمزگان از حفاظت منابع آبزيان شيلات به عنوان يك ركن اساسي صيد و صيادي ياد كرد و گفت: خوشبختانه تعامل و همكاري خوبي بين شيلات، يگان حفاظت منابع آبزيان شيلات كشور و  استان،نيروهاي نظامي و انتظامي و همچنين دستگاه قضايي به وجود آمده است كه تداوم آن بي شك اتفاقات خوبي براي صيد و صيادي و ذخاير آبزيان رقم خواهد زد.

وي حفاظت و حراست از منابع آبزي در چارچوب دستورالعمل هاي ابلاغ شده در كنار انجام اقدامات حقوقي لازم  جهت جلوگيري از صيد غيرمجاز توسط اشخاص حقيقي و حقوقي براساس قانون حفاظت و بهره برداري مناسب از منابع آبزي جمهوري اسلامي ايران را وظايف اصلي يگان حفاظت منابع آبزيان شيلات هرمزگان خواند .

دريايي وجود بالغ بر 11هزار شناور صيادي غير مجاز در مقابل تنها چهار هزار و 500 فروند شناور مجاز را مشكل و فشاري عظيم بر ذخاير آبزيان خواند و اظهار كرد: ساماندهي و جلوگيري از پديده شوم صيد غير مجاز با اين حجم گسترده از شناورهاي غير مجاز لازمه نگاه و حمايت ملي و كلان است.

مدير كل شيلات هرمزگان با اشاره به اينكه تداوم فعاليت هاي مخرب و صيادي غير مجاز و غير اصولي  براي ذخاير آبزيان خطرناك و نابود كننده است از همه مسئولين و نهادها مربوط و توانمند در اين حوزه خواست تا  يگان حفاظت و منابع آبزيان شيلات هرمزگان را در برخوردي محكم با فعاليت هاي صيادي آسيب رسان به ذخاير آبزيان به ويژه در خوريات كه محل نوزادگاهي و زاد و ولد آبزيان است است همراهي نمايند.

وي گفت: استان هرمزگان با ۲۲ بندر صيادي و صيد سالانه افزون بر 313 هزار تن انواع آبزي، ۳۰ درصد بنادر صيادي و 32 هزار نفر صياد را به خود اختصاص داده است كه اين آمارها نشان از جايگاه و اهميت فعاليت‌هاي شيلاتي اين استان در كشور دارد.

دريايي در پايان گفت: تاثيرات منفي قاچاق سوخت،صيد و صيادي غير مجاز،كمبود نيروي انساني ،كمبود اعتبارات و نقدينگي از مهمترين مشكلات پيشروي يگان حفاظت منابع شيلات هرمزگان است گفت:مرتفع سازي و مبارزه اساسي با اين مشكلات ، تحقق رفع كاستي هاي تجهيزات و نيروي انساني يگان حفاظت منابع شيلات هرمزگان طلب ميكند و بدون شك تلاش هاي يك دستگاه به تنهايي در اين زمينه بي نتيجه خواهد ماند.

در ادامه فرمانده  يگان حفاظت از منابع آبزيان شيلات كشور ،فعاليت هاي شيلات استان در مقابله با صيد غيرمجاز و ساير ماموريت هاي اين يگان را قابل تقدير و زمينه ساز رضايتمندي جامعه صيادي خواند.

سرهنگ هادي ديده ور به نقش مهم يگان حفاظت منابع آبزيان در جلوگيري از صيد‌هاي مخرب، حفاظت از صيدگاه‌ها و گونه‌هاي با ارزش دريايي اشاره كرد و افزود: برخورد قانوني با متخلفان صيد و كساني كه حيات آبزيان دريايي را به مخاطره مي‌اندازند سرلوحه كاري يگان حفاظت منابع آبزيان شيلات در سرتاسر كشور است.

وي با بيان اينكه همكاري و حمايت از يگان حفاظت منابع آبزيان شيلات تاثير بسزايي در كاهش تخلف‌ها دارد گفت: پشتيباني جامعه صيادي نيز عامل مهمي در ارتقاء فعاليت‌هاي اين يگان براي برخورد با متخلفان صيادي هرمزگان است.

سرهنگ ديده ور اضافه كرد: از مأموريت‌‌هاي اصلي اين دستگاه حفاظت از منابع عظيم و ثروت عمومي و خدادادي در خليج فارس است كه با همكاري صيادان در اين خليج مهم، گام‌هاي اساسي برداشته شد.


 
فایل های پیوست :

ارسال دیدگاه

( دیدگاه ثبت شد)