امروز : چهارشنبه 13 اسفند 1399 بروزرسانی:1399/12/12

گالری تصاویر
برای دیدن تصاویر بعدی روی تصویر کلیک نمایید

11:22 AM 1399/10/27 تعداد بازدید: 2
معاون صيد وبنادر ماهيگيري سازمان شيلات ايران به همراه مديركل شيلات هرمزگان و معاونين وي از ظرفيت هاي شيلاتي و صيد و صيادي غرب استان هرمزگان در راستاي بررسي مسائل و مشكلات جامعه صيادي و شيلاتي بازديد كرد. 

به گزارش روابط عمومي سازمان شيلات ايران به نقل از شيلات هرمزگان، دكتر عبدالرسول دريايي در حاشيه  بازديد از ظرفيت هاي شيلاتي و  صيد و صيادي غرب استان هرمزگان با اشاره به حركت خوب جامعه صيادي استان در مسير صيد و صيادي مسئولانه و پايدار  گفت: بدون شك رسيدگي به مشكلات جامعه شيلاتي، صيادان و بنادر صيادي موجب توسعه و رونق صيد و صيادي و افزايش رضايتمندي فعالان در اين عرصه مي شود.

دريايي همچنين با اشاره به اهميت حفظ ذخاير آبزيان در دريا، بر پرهيز از صيد به روش هاي مخرب، غير مجاز و رعايت كليه دستورالعمل هايي كه از سازمان شيلات ايران صادر مي شود تاكيد كرد .

وي با اشاره  به درخواست هاي متعدد صيادان منطقه مبني بر استفاده از روش صيد نوين، از بررسي و امكان سنجي روش هاي صيد نوين و برآورد ميزان ذخاير موجود در اين منطقه توسط معاونت صيد شيلات هرمزگان و  پژوهشكده اكولوژي خليج فارس و درياي عمان خبر داد.

وي گفت: عملكرد و مشاركت صيادان در حفظ و نگهداري زير ساخت هاي صيد و صيادي، مديريت تعاوني هاي صيادي و ... توانسته جايگاه ويژه اي را براي ظرفيت ها و بنادر صيادي غرب استان در كشور ايجاد نمايد.

دريايي در ادامه ودر بازديد از بندر صيادي بستانه و در ديدار با جمعي از صيادان اين بندر صيادي با اشاره به اهميت توجه جامعه صيادي و صيادان در حفظ و نگهداري از بنادر صيادي افزود: تعاوني صيادي اين بندر و بهره برداران از آن، تعميرات و نوسازي بخش هاي اساسي بندر به ويژه بهسازي وتعمير سايبان را در دستور كار خود قرار دهند.

مدير كل شيلات هرمزگان ضمن بازديد از اتاق كنترل و دوربين هاي مداربسته بندر صيادي بستانه،تعداد شناور هاي صيادي اين بندر صيادي را حدود ۲۰۰ فروند خواند و اظهار كرد : بندر صيادي بستانه با بيش از هزار و ۴۰۰  نفر صياد تحت پوشش يك تعاوني فعال قرار دارند . 
وي در بازديد از بندر صيادي ديوان گفت: اين بندر صيادي با بهره گيري از ۳۰ فروند شناور صيادي، از تعاوني هاي پيشرو در ورود و سرمايه گذاري پرورش ماهي دريايي در قفس است.

دريايي با بيان اينكه بالغ بر يك سوم موج شكن هاي مردمي استان در شهرستان بندرلنگه قرار دارد گفت: موج شكن هاي مردمي نقش مهمي در افزايش ايمني، ارتقاي توان درياروي، توسعه صيادي و ... دارد كه تداوم استفاده از اين ظرفيت نيازمند توجه بهره برداران به رفع نواقص و رونق موج شكن ها دارد.

وي افزود: مقرر شده است اين موج شكن ها پس از رفع مشكلات و تعارضات توسط اداره كل بنادر و دريانوردي استان به اداره كل شيلات هرمزگان تحويل گردد.

مديركل شيلات هرمزگان همچنين در حاشيه بازديد از بندر صيادي كنگ و پس از ديدار چهره به چهره با صيادان اين بندر صيادي از مجموعه فعاليت هاي انجام شده توسط مديريت بندر صيادي كنگ اعلام رضايت كرد و افزود:  در بحث لايروبي بندر صيادي كنگ نيز، مديريت بهره بردار با جديت بيشتري ورود كند.

دريايي  ضمن بازديد از پاركينگ قايق‌هاي صيادي بندر كنگ، برج ديده باني، دوربين هاي مدار بسته، سيستم وينچ بالا كش قايق  و بازديد از سيستم اطفا حريق اين بندر صيادي تصريح كرد: اين بندر صيادي با بهره مندي بالغ بر ۲۸۰ فروند شناور صيادي و بيش از دو هزار نفر صياد سهم قابل توجه ايي در صيد و صيادي استان هرمزگان دارد و با تلاش و پيگيري هاي انجام شده نيز بي شك شاهد اقدامات خوبي در برخورد با صيد غير مجاز خواهيم بود.

معاون صيد و بنادر ماهيگيري شيلات ايران نيز در اين بازديد ها بر صيد اصولي پايدار و مسئولانه، اهميت حفظ ذخاير آبزيان، تسريع در روند آغاز به كار پيمانكاران طرف قرارداد توسعه دهنده اين بنادر صيادي، توسعه فضاي سبز بنادر و مناسب سازي فضاي بنادر صيادي، ارتقاي زير ساخت هاي ايمني بنادر، پيگيري پرداخت به موقع عوارض و به روز شدن تعرفه هاي بندري تاكيد كرد.

سيد پرويز محبي تصريح كرد: با توجه به تلاش هاي در حال انجام، بي شك در آينده اي نزديك شاهد اين خواهيم بود كه غرب استان هرمزگان به نمادي درخشان از شيلات و فعاليت هاي شيلاتي در حوزه صيد و صيادي تبديل گردد .

در ادامه سفر مدير كل شيلات هرمزگان، معاون صيد و بنادر ماهيگيري سازمان شيلات ايران و معاون صيد و بنادر ماهيگيري شيلات هرمزگان به غرب استان از موج شكن مردمي شناس ، كارخانه در حال احداث توليد تن ماهي با ظرفيت توليد حدود روزانه ۲۰ تن و همچنين طرح پايلوت پرورش ميگو متراكم با استفاده ازالگوهاي كشورهاي آسياي شرقي بازديد شد.

گفتني است در اين سفر  در هر منطقه ضمن ديدار چهره به چهره با جامعه صيادي ،به بررسي مسائل و مشكلات  و ارائه راه حل هاي مناسب براي مرتفع سازي مشكلات جامعه صيادي و رونق و توسعه بيش از پيش صيد و صيادي پرداخته شد.
فایل های پیوست :

ارسال دیدگاه

( دیدگاه ثبت شد)