امروز : چهارشنبه 25 فروردین 1400 بروزرسانی:1400/01/24

گالری تصاویر
برای دیدن تصاویر بعدی روی تصویر کلیک نمایید

10:44 AM 1399/12/02 تعداد بازدید: 2
نشست مشترك آبزي‌پروري ايران و تركيه، با هماهنگي آژانس همكاري‌هاي بين‌المللي ژاپن و با حضور  ۱۵۰ نفر از مسئولين و كارشناسان شيلات ايران و تركيه از مراكز تحقيقاتي و دانشگاهي، بخش خصوصي و كارشناسان شيلات استان‌ها در روز چهارشنبه ۲۹ بهمن‌ماه 1399 به صورت مجازي برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان شيلات ايران، در اين نشست طرفين گزارشي از فعاليت‌هاي خود در زمينه پرورش آبزيان ارائه كرده و بر توسعه روابط و تبادل اطلاعات و تجربيات در اين زمينه تأكيد نمودند.
تورگاي توركيلماز، مدير كل شيلات و آبزي‌پروري وزارت كشاورزي و جنگل‌داري جمهوري تركيه، گزارشي از تجربيات اين كشور در زمينه پرورش آبزيان ارائه كرد. 
همچنين دكتر حسينعلي عبدالحي معاون توسعه آبزي‌پروري سازمان شيلات ايران گزارشي مبسوط از فعاليت‌هاي آبزي‌پروري جمهوري اسلامي ايران ارائه نمود. 
گفتني است در اين نشست، تجربيات ايران در زمينه تكثير و پرورش ماهيان خاوياري و ميگو مورد علاقه طرف تركيه، و تجربيات تركيه در زمينه پرورش ماهي در قفس و صدف خوراكي مورد علاقه طرف ايراني قرار گرفت.
در پايان مقرر شد تبادل تجربيات كارشناسي مابين ايران و تركيه، در قالب سلسله نشست‌هاي مجازي با موضوعات تخصصي آبزي‌پروري، در آينده نيز ادامه يابد و از ظرفيت‌هاي آموزشي و تحقيقاتي دو كشور استفاده شود.

فایل های پیوست :

ارسال دیدگاه

( دیدگاه ثبت شد)