امروز : چهارشنبه 25 فروردین 1400 بروزرسانی:1400/01/25

گالری تصاویر
برای دیدن تصاویر بعدی روی تصویر کلیک نمایید

8:28 AM 1399/12/03 تعداد بازدید: 2

مدير كل شيلات گلستان گفت: مجتمع پرورش ميگو گميشان از اهميت بسزايي در افزايش رونق اقتصادي استان برخوردار است و در همين راستا شيلات همواره جهت ارتقا و پيشرفت در اين مجتمع تلاش نموده است. 

به گزارش روابط عمومي سازمان شيلات ايران، مهندس سيد جواد قدس علوي در جلسه «بررسي راهكارهاي تكثير و پرورش ماهي كفال خاكستري، به عنوان گونه جايگزين بعد از پرورش ميگو در مجتمع ميگو گميشان»، تصريح كرد: از جمله راه هاي رسيدن به رونق اقتصادي بيشتر در اين مجتمع، ماهي كفال خاكستري است كه در زمان هاي فراغت مجتمع از پرورش ميگو و يا در صورت بروز بيماري، مي توان اين گونه را جاگزين ميگو نمود تا از امكانات و سرمايه هاي موجود در مجتمع حداقل استفاده گردد.
مدير كل شيلات گلستان خاطر نشان كرد: در حال حاضر مولد سازي بچه ماهي كفال خاكستري در مركز فناوري نوين گميشان در حال انجام است كه پس از موفقيت در مولد سازي، به مرحله توليد ماهي كفال خاكستري در مجتمع پرورش ميگو گميشان مي رسيم.
وي افزود: تغذيه و آب مناسب از مهم ترين آيتم هاي هر مولد سازي است كه شيلات در حال حاضر بر اثر عقب نشيني آب دريا توانست با ايجاد كانال 200 تا 300 متري به عمق 1 متر، از محل ايستگاه پمپاژ، به اندازه كافي آب در استخرها در مركز فناوري نوين گميشان، جهت مولد سازي ذخيره كند. 
مهندس قدس علوي در خصوص روند قابل قبول اين مولد سازي در استان تصريح كرد: اميدواريم بتوانيم با تامين زيرساخت ها و امكانات مورد نياز به زودي پروژه را وارد مرحله اجرا نماييم. چرا كه ماهي كفال خاكستري گزينه مناسبي جهت كشت در آبهاي نامتعارف استان مي باشد.
همچنين در اين جلسه دكتر مقدم رئيس مركز تحقيقات ذخاير آبزيان آبهاي داخلي ـ گرگان نيز گفت: اراده اين مركز بر اجرايي شدن و به نتيجه رساندن پروژه تا مرحله توليد انبوه بچه ماهي، استمرار توليد و معرفي به بخش خصوصي است.
لازم به ذكر است  جلسه بررسي پروژه تكثير و پرورش ماهي كفال خاكستري به عنوان گونه ي مناسب پرورش بعد از برداشت ميگو در مجتمع ميگو گميشان، با حضور مدير كل شيلات گلستان، رئيس مركز تحقيقات ذخاير آبزيان آبهاي داخلي ـ گرگان، معاون آبزي پروري شيلات گلستان،  مجريان طرح  و كارشناسان برگزار شد.


فایل های پیوست :

ارسال دیدگاه

( دیدگاه ثبت شد)