امروز : چهارشنبه 25 فروردین 1400 بروزرسانی:1400/01/25

گالری تصاویر
برای دیدن تصاویر بعدی روی تصویر کلیک نمایید

8:30 AM 1399/12/03 تعداد بازدید: 2

مديران شركت tci در جلسه اي كه با حضور مديركل شيلات استان سيستان و بلوچستان، مديرعامل شركت tci و تعدادي از همكاران شركت مذكور و منطقه آزاد تجاري، صنعتي چابهار روز شنبه 2 اسفند ماه 99 برگزار گرديد. 

به گزارش روابط عمومي سازمان شيلات ايران، محمد شهلي بر مديركل شيلات استان ضمن تشريح فرصت ها و ظرفيت هاي شيلاتي استان جهت سرمايه گذاري، بيان داشت از حضور سرمايه گذاران در بخش شيلات استقبال نموده و آمادگي همكاري و حمايت در راستاي سياست هاي سازمان شيلات ايران از حضور بخش خصوصي را دارد.

وي با بيان اينكه اين استان داراي حدود 300 كيلومتر سواحل بي نظير و مساعد سرمايه گذاري در بخش شيلات مي باشد افزود: 42 هزار هكتار از اراضي مستعد پرورش ميگو مي باشد كه طبق تحقيقات انجام شده با توجه به شرايط آب و هوايي امكان 2 تا 3 بار پرورش ميگو در سال در اين منطقه از كشور وجود دارد.

مديركل شيلات استان همچنين با بيان اينكه اين استان داراي حدود 1400 فروند شناور قايق و لنج مي باشد عنوان داشت در سال گذشته نيز با 298 هزار تن صيد رتبه دوم كشور را كسب نموده و در ادامه خاطر نشان كرد بيش از 60 درصد تون ماهيان مورد نياز كارخانجات كنسروسازي كشور از اين استان تامين مي گردد و در اين حوزه ساخت و خريد كشتي پشتيبان ، كشتي هاي صنعتي لانگ لاينر و پرساينر از فرصتهاي سرمايه گذاري مي باشد.

وي تصريح كرد تمامي حلقه هاي زنجيره توليد شامل تكثير، پرورش، فرآوري و صادرات ميگو در استان حضور دارد و كارخانه توليد خوراك آبزيان نيز اخيراً در دست احداث مي باشد كه با ساخت آن زنجيره تكميل شده و اين موضوع فرصت حضور سرمايه گذاران در تمامي عرصه هاي شيلاتي را تسهيل مي نمايد.

مديركل شيلات استان در خصوص امنيت سرمايه گذاري در چابهار نيز گفت: اكنون بسياري از سرمايه گذاران داخلي و خارجي در حوزه هاي مختلف در چابهار حضور دارند و در حال فعاليت مي باشند و به لطف خداوند و تلاش مسئولين مربوطه امنيت كامل برقرار بوده و در خصوص امنيت اقتصادي نيز شركتهاي بيمه در زمينه پرورش ميگو و همچنين صيادان وجود دارد كه نگراني در اين خصوص را رفع مي كند.

تزار مديرعامل شركت  tci نيز در اين جلسه بيان داشت: اين منطقه داراي فرصتهاي سرمايه گذاري فراواني در بخش شيلات مي باشد و ابراز اميدواري كرد كه با توصيه ها و حمايت هاي مديركل شيلات استان در اين زمينه سرمايه گذاري داشته باشند.

وي افزود تعدادي از نمايندگان اين شركت در اين منطقه حضور دارند و بررسي هايي نيز انجام شده است كه پس از بررسيهاي انجام شده و  فرصتهاي سرمايه گذاري خوبي كه در اين بخش وجود دارد تصميم گرفتيم كه فعاليتهاي اقتصادي شيلاتي را در اين منطقه داشته باشيم.

وي در ادامه با مطرح نمودن برخي مسائل از جمله نحوه اخذ مجوزهاي  لازم بمنظور صيد به روش قلاب ( لانگ لاين )، امنيت سرمايه گذاري ، امكانات و زيرساختهاي لازم جهت سرمايه گذاري و صادرات از منطقه و ... خواستار پيگيري جهت تسهيل شرايط سرمايه گذاري گرديد.

وي آمادگي اين شركت را در صورت تسهيل شرايط همكاري در زمينه ورود شناورهاي صيد لانگ لاين، پرورش ميگو و صادرات آنها اعلام داشتند.
فایل های پیوست :

ارسال دیدگاه

( دیدگاه ثبت شد)