امروز : چهارشنبه 25 فروردین 1400 بروزرسانی:1400/01/25

گالری تصاویر
برای دیدن تصاویر بعدی روی تصویر کلیک نمایید

8:33 AM 1399/12/03 تعداد بازدید: 2

مدير كل شيلات هرمزگان با حضور معاون صيد و بنادر ماهيگيري شيلات هرمزگان، رئيس شيلات شهرستان قشم با نمايندگان تعاوني هاي صيادي قشم با رعايت دستورالعمل هاي بهداشتي ديدار كرد.

به گزارش روابط عمومي سازمان شيلات ايران، در اين ديدار مدير كل شيلات هرمزگان ضمن ابراز خرسندي از حضور و خدمت به جامعه صيادي  گفت: شيلات هرمزگان با بهره گيري از  مديران جوان و با انگيزه در كنار پيشكسوتان عرصه صيد ، صيادي و دريا  با جديت ، تلاش و بهره گيري از  دانش در جهت پيگيري و رفع مشكلات جامعه صيادي گام بر مي دارد.

دكترعبدالرسول دريايي خام فروشي را يكي از مشكلات و مسائل پيش روي جامعه شيلاتي دانست و گفت: در دنيا هيچ آبزي دور ريز ندارد و كل اجزاء آن ها سود آور و ارز آور است كه مانيز بايد به آن سمت حركت كنيم.

وي تصريح كرد: با استعانت از خداوند متعال  در تلاش هستيم با استفاده از نخبه هاي شيلات كارگروهي شيلاتي را در جهت پيشرفت و تعالي بيش از پيش در مسير توسعه هاي شيلاتي تشكيل دهيم.

مدير كل شيلات هرمزگان در خصوص موج شكن هاي مردمي  تصريح كرد: شيلات با استفاده از مهندسين مشاور و مساعدت هاي معاونت صيد و بنادر ماهيگيري سازمان شيلات ايران طي مكاتبات و جلساتي كه با اداره بنادر و دريانوردي داشته است توانسته  مصوبات لازم را حاصل نمايد  تا كليه موج شكن ها بعد از رفع و اصلاح كليه نواقص موجود به شيلات تحويل نمايند تا حقي از صيادان عزيز ما ضايع نگردد.

وي اظهار داشت : همچنين  مقرر شده  است بعد از تحويل موج شكن هاي مذكور پس كرانه هاي آنها نيز جهت احداث تاسيسات پشتيباني به شيلات تحويل گردد  تا بتوانيم خدمات شايسته و در خوري را به جامعه صيادي ارائه نماييم و  از دولت و مجلس طي جلسات و مكاتبات متعدد در خواست تخصيص اعتبار جهت احداث تاسيسات پشتيباني بنادر مردمي را نيز كرده ايم.

مدير كل شيلات هرمزگان با اشاره به محدود بودن ذخاير آبزي در دريا، از صيادان عزيز خواست تا  جهت حفظ و بازسازي ذخاير به بخش آبزي پروري به ويژه پرورش ماهي در دريا با محوريت پرورش گونه هاي بومي ورود نمايند كه در اين بخش شيلات با جديت  و با استفاده از همه ظرفيت هاي قانوني از صياداني كه به اين بخش ورود نمايند حمايت مي نمايد.

دريايي استفاده از سرمايه گذاران بومي جهت سرمايه گذاري در خصوص تجهيز بنادر و  استفاده از بنادر و موج شكن هاي مردمي جهت پرورش ماهي در قفس و پشتيباني از سايت هاي آنها را از ديگر برنامه ها خواند.

وي در ادامه گفت : درحال حاضر صيد پرساين با رسيدن به نهايت ظرفيت خود و افزايش شناورهاي غير مجاز به يكي از معضلات شيلات تبديل شده است كه بايد در اسرع وقت نسبت به ساماندهي شناورهاي غير مجاز اقدام گردد  كه  اين مهم تنها با همكاري شيلات و جامعه صيادي محقق مي شود.

مدير كل شيلات هرمزگان در رابطه با لايروبي بندرباسعيدو گفت : با پيگيري هاي شيلات  و تخصيص اعتبار فاز مطالعات آن شروع شده كه به اميد خدا در سال آينده عمليات اجرايي آن نيز آغاز مي گردد.

دريايي همچنين تصريح كرد: بايد با استفاده از توان و دانش داخلي و استفاده از ظرفيت هاي شركت هاي دانش بنيان و اعتماد به جوانان و نخبگان جامعه صيادي به سمت توليد كليه ادوات صيادي به دست خود قدم برداريم.

مدير كل شيلات هرمزگان  تصريح كرد: شيلات اميدوار است بنادر صيادي با استفاده از همه ظرفيت ها حتي  ظرفيت هاي گردشگري دريايي باعث رونق اقتصادي بيش از پيش در منطقه  گردند.

وي با بيان اينكه مشكل بازاريابي محصولات شيلاتي را بايد حل كنيم و  بايد در توسعه صيادي زنجيره كامل صنايع شيلاتي را داشته باشيم  گفت : اميد است با همكاري جامعه صيادي درواقع  صيد ، بسته بندي و فروش و صادرات توسط خود جامعه صيادي انجام شود و از خام فروشي محصولات جلوگيري نماييم.

اين مقام مسئول افزود: امروزه شيلات با استفاده از ظرفيت هايي كه دارد در جهت توسعه فعاليت هاي شيلاتي قدم بر داشته و در اين رابطه  در حال انجام تفاهم نامه با بعضي كشورهاي اروپايي مانند ايتاليا هستيم.

  دريايي پيگيري ثبت سفارش جهت خريد ادوات صيد،آمادگي هر نوع همكاري و مساعدت در احداث جايگاه اطفاء حريق ، بررسي افزايش قدرت موتور با كار كارشناسي توسط كميته مديريت صيد و بررسي توان ذخاير،همكاري شيلات و تعاوني ها جهت كار فرهنگي در خصوص صيد غيرمجاز و استفاده از ادوات صيد غيرمجاز، استقبال از سرمايه گذاري در بنادر صيادي با اولويت تعاوني هاي صيادي،بهره برداري از بندر صيادي رمچاه تا پايان دولت و همچنين شروع تجهيز و تكميل تخليه صيد كووه اي و دولاب، ساماندهي شناورها را از ديگر پيشنهادات، راهكارها و برنامه هاي مطرح شده در اين نشست خواند.

وي در پايان با بيان اينكه مشكلات صيادان هميشه از دغدغه هاي شيلات است  و تا حد امكان جهت مساعدت به جامعه صيادي قدم بر مي داريم گفت: مجموعه شيلات هرمزگان به عنوان خادم جامعه صيادي هميشه به جهت رفع مشكلات آماده هر نوع همكاري لازم است.

لايروبي حوضچه و دهنه ورودي بندرصيادي باسعيدو ، تحويل موج شكنهاي ريگو ،مسن ،شيب دراز سوزا به شيلات  ، اتمام عمليات اجرايي مخازن سوخت، رفع مشكلات تخليه صيد در بنادر و موج شكن ها و در خواست صيادان جهت احداث جايگاه سوخت در بندر دوحه متعلق به سازمان منطقه ازاد قشم ، درخواست يخ سازي و انبار در بنادري كه فاقد اين ساختار ها هستند از جمله مشكلات مطروح از سوي جامعه صيادي در اين نشست بود.

گفتني است مدير كل شيلات هرمزگان و هيئت همراه در سفر به شهرستان قشم از بنادر صيادي،اسكله ها،ظرفيت هاي شيلاتي و مراكز تخليه صيد شهرستان  مزارع پرورش ماهي در قفس در حال احداث ، مراكز فراوري و عمل اوري قشم بازديد و مسائل و موارد جامعه شيلاتي را از نزديك مورد بررسي و دستورات لازم را صادر كردند.
فایل های پیوست :

ارسال دیدگاه

( دیدگاه ثبت شد)