امروز : چهارشنبه 25 فروردین 1400 بروزرسانی:1400/01/25

گالری تصاویر
برای دیدن تصاویر بعدی روی تصویر کلیک نمایید

10:43 AM 1399/12/03 تعداد بازدید: 2

مدير كل شيلات گلستان گفت: مركز شهيد مرجاني از گذشته تاكنون از اهميت و تاثيرگذاري بسياري در زمينه حفظ گونه هاي ارزشمند ماهيان خاوياري برخوردار بوده است  و از مهم ترين ظرفيت هاي تكثير و رهاسازي ماهيان خاوياري در كشور به شمار مي رود. همچنين اين مركز توانسته نقش بسزايي در بازسازي بانك ژني ماهيان خاوياري نيز داشته باشد.

به گزارش روابط عمومي سازمان شيلات ايران، مهندس سيد جواد قدس علوي بيان داشت: در راستاي اجراي تبصره 19 قانون بودجه سال 99 و براساس پيشنهاد اين اداره كل و تصويب كميته ساختار و فناوري هاي مديريتي سازمان شيلات ايران، بخش قابل توجهي از ظرفيت هاي مركز بازسازي و حفاظت از ذخاير ژنتيكي ماهيان خاوياري شهيد مرجاني به بخش خصوصي واگذار مي شود.
وي گفت: هدف از اين واگذاري استفاده بيش از پيش از ظرفيت هاي اين مركز است كه اميدواريم بتوانيم در كنار بخش خصوصي شاهد رشد و پيشرفت در زمينه تكثير و پرورش گونه  هاي ارزشمند ماهيان خاوياري باشيم.
مدير كل شيلات گلستان با اشاره به نقش مهم مشاركت بخش خصوصي در پيشبرد اهداف سازماني خاطر نشان كرد: نمي توان از نقش مهم و تاثير گذار بخش خصوصي در راستاي پيشبرد اهداف سازماني در كنار بخش دولتي به آساني عبور كرد. به همين دليل برنامه ريزي هاي لازم جهت استفاده از ظرفيت ها و امكانات مازاد مركز بازسازي و حفاظت از ذخاير ژنتيكي ماهيان خاوياري شهيد مرجاني براي استفاده بخش خصوصي صورت گرفته است. 
مهندس قدس علوي در پايان خاطر نشان كرد: اميد است در كنار مشاركت بخش خصوصي جهت استفاده از ظرفيت هاي مازاد اين مركز، بتوانيم كمبودهاي بخش بازسازي ذخاير ماهيان خاوياري در استان را مرتفع سازيم.
گفتني است در راستاي اين واگذاري بازديدي از سوي مدير كل و اعضاي كميته واگذاري شيلات استان، از استخرها و امكانات مورد نظر مركز بازسازي و حفاظت از ذخاير ژنتيكي ماهيان خاوياري شهيد مرجاني به عمل آمد.
لازم به ذكر است مركز بازسازي و حفاظت از ذخاير ژنتيكي ماهيان خاوياري شهيد مرجاني در ۴۵ كيلومتري شمال شرقي گرگان و در ۲۳ كيلومتريامتداد جاده آق قلا ـ گنبد به مساحت ۱۵۰ هكتار مابين روستاي اوچ تپه و چين سيبلي واقع شده است.

فایل های پیوست :

ارسال دیدگاه

( دیدگاه ثبت شد)