امروز : چهارشنبه 25 فروردین 1400 بروزرسانی:1400/01/25

گالری تصاویر
برای دیدن تصاویر بعدی روی تصویر کلیک نمایید

8:45 AM 1399/12/04 تعداد بازدید: 2

مديركل شيلات هرمزگان با سفر به جزيره  قشم به همراه جمعي از معاونين و مسئولان شيلات هرمزگان از ظرفيت هاي شيلاتي شهرستان قشم در حوزه هاي صيد،آبزي پروري و صنايع شيلاتي بازديد كرد.

به گزارش روابط عمومي سازمان شيلات ايران، دكتر عبدالرسول دريايي در بازديد از مزرعه پرورش ماهي در قفس شركت شريف دريا پويان قشم با اشاره به ظرفيت هزار تني اين شركت در توليد ماهي درقفس گفت: اين پروژه به عنوان اولين مزرعه پرورش ماهي در قفس دانش بنيان كاملا بومي كشور كه توسط فارغ التحصيلان دانشگاه صنعتي شريف طراحي شده است.

وي با بيان اينكه اين پروژه براي بالغ بر 30 نفر اشتغال زايي مستقيم ايجاد مي كند گفت با استعانت از خداوند متعال و تلاش هاي صورت گرفته قبل از پايان سال اين پروژه نيز آماده بهره برداري است.

دريايي در بازديد از مركز تكثير ميگو در سوزاي قشم ظرفيت اسمي اين مركز را حدود 20 ميليون قطعه و ظرفيت اجرايي آن را 200 ميليون قطعه بچه ميگو خواند و گفت: اين مركز براي بالغ بر 30 نفر اشتغال ايجاد ميكند و با حمايت هاي شيلات استان ضمن احداث سالن هاي جديد ظرفيت توليد آن افزايش يافته است.

مدير كل شيلات هرمزگان در ادامه در بازديد از شركت    عمل آوري شهاب نقره اي در پارك زيست فناوري خليج فارس - قشم و فعاليت خوب اين شركت در زمينه ماهي خشك كني گفت: ورودي روزانه اين شركت بين 8تا10 تن است كه روزانه بالغ بر دو تا سه تن ماهي خشك توليد دارد.

وي اشتغال اين شركت را حدود 20 نفر خواند كه با صادارت بالغ بر 25 تن در هر 45 روز به كشورهايي همچون ويتنام، مالزي  و امارات توانسته ارز آوري خوبي براي كشور به همراه داشته باشد و همچنين مقرر شد در زمينه رفع موانع فروش داخلي حمايت لازم صورت گيرد.

دريايي همچنين از شركت عمل آوري مرواريد شكيل قشم با ظرفيت 500 تن و اشتغال بيش از 30 نفر بازديد و دستورات لازم در راستاي پيگيري، تسهيل و رفع موانع توليد اين واحد صادر كرد.

 

فایل های پیوست :

ارسال دیدگاه

( دیدگاه ثبت شد)