امروز : چهارشنبه 25 فروردین 1400 بروزرسانی:1400/01/24

گالری تصاویر
برای دیدن تصاویر بعدی روی تصویر کلیک نمایید

10:57 AM 1399/12/06 تعداد بازدید: 2

۳۱ ميليون و ۵۱۰ هزار قطعه ماهي از مبدا توليد در سال زراعي جاري زير پوشش صندوق بيمه كشاورزي قرار گرفتند.

به گزارش روابط عمومي سازمان شيلات ايران به نقل از پايگاه اطلاع رساني وزارت جهادكشاورزي، قائم مقام صندوق بيمه كشاورزي با اعلام اين مطلب گفت: طرح بيمه آبزيان از مبدا توليد با همكاري اين صندوق و سازمان هاي شيلات ايران و دامپزشكي كشور و تشكل هاي آبزي پروري در سال زراعي جاري كليد خورد.

محمد ابراهيم حسن نژاد افزود: تلاش مي كنيم با همكاري تشكل هاي آبزي پروري، سطح بيمه آبزيان از مبدا توليد به همه زير بخش هاي ماهيان گرمآبي و سردآبي گسترش يابد.

وي در عين حال اظهار داشت: پرورش دهندگان ميگو نيز مي توانند از بيمه مبدا توليد آبزيان، بهره مند شوند.

حسن نژاد در مورد بكارگيري شيوه ها و تكنولوژي هاي روز در عمليات بيمه گري در اراضي كشاورزي گفت: طي چند سال اخير به منظور ارزيابي دقيق تر، سريع تر و شفافيت در عمليات بيمه گري در مزارع بيمه شده و آسيب ديده از حوادث طبيعي از تكنولوژي هاي روز همچون سنجش از راه دور استفاده مي كنيم.

وي افزود: در اين راستا به كمك تصاوير ماهواره اي، سنجش ميزان توليد و آسيب وارده به محصولات در مزارع، انداره گيري و مشخص مي شود.

قائم مقام صندوق بيمه كشاورزي با بيان اين كه سنجش از راه دور با كمك شركت هاي دانش بنيان انجام مي شود، اذعان داشت: براي نخستين بار در سال ۹۸ با وقوع سيل خوزستان از تصاوير ماهواره اي براي سنجش و ارزيابي ميزان خسارت به مزارع گندم در كوتاهترين زمان استفاده كرديم و امسال نيز در چند نقطه كشور اين كار را انجام داديم.

وي ادامه داد: قصد داريم در سال آينده سنجش از راه دور را با همكاري شركت هاي دانش بنيان، علاوه بر گندم در محصولات زراعي مختلف توسعه دهيم.

حسن نژاد در همين حال بر بهينه كردن روش هاي بيمه تاكيد كرد و گفت: براي جلب رضايت بيشتر بيمه گذاران، تلاش مي كنيم روش هاي بيمه را بهينه كنيم و در اين راستا از روش هاي شاخص محور و بيمه شاخص عملكردي استفاده كرده ايم.

وي بيان داشت: اين روش ها هم موجب شفافيت بيشتر در تعيين خسارت مي شود و هم مخاطرات اخلاقي كمتري دارد.

حسن نژاد با اشاره به اين كه طرح بيمه شاخص عملكردي در سال گذشته در ۱۶ استان كشور اجرا شد، توضيح داد: شاخص هاي عملكردي به تناسب استعداد و ميزان توليد محصولات در مناطق مختلف تعريف شده و روش اجرايي آن به اين صورت است كه در مناطقي كه بيمه شاخص عملكردي اجرا مي شود، از يك ميزان عملكردي كه توليد كشاورز كاهش پيدا مي كند، صندوق بيمه كشاورزي اقدام به پرداخت غرامت خواهد كرد.

وي خاطر نشان كرد: اين بيمه نامه در حال حاضر بيشتر در مورد زراعت جو و گندم است.

فایل های پیوست :

ارسال دیدگاه

( دیدگاه ثبت شد)