امروز : چهارشنبه 25 فروردین 1400 بروزرسانی:1400/01/24

گالری تصاویر
برای دیدن تصاویر بعدی روی تصویر کلیک نمایید

1:27 PM 1400/01/16 تعداد بازدید: 2
  مديركل شيلات هرمزگان گفت: پس از پخش كليپ تلف شدن بيش از ۱۰ تن گربه ماهي شيلات جاسك و يگان حفاظت منابع آبزي بررسي‌هاي لازم را در اين خصوص انجام دادند.


به گزارش روابط عمومي سازمان شيلات ايران، دريايي ادامه داد: صيادان در راه برگشت با طوفاني شدن دريا مواجه شدند كه اين موضوع موجب مي‌شود تا بار خود را كه شامل گربه ماهي بوده براي نجات جان خود به دريا تخليه كنند و عمدي در كار نبوده و تنها براي نجات جان خود مجبور به تخليه شدند.

مديركل شيلات هرمزگان با تاكيد بر نظارت شديد شيلات بر صيد ذخاير دريايي اضافه كرد: گربه ماهي‌هاي تخليه شده با وجود امواج دريا به ساحل مي‌رسند.

وي با بيان اينكه گربه ماهي در ايران استفاده خوراكي ندارد، اما جنبه صادراتي دارند، گفت: گربه ماهي‌ها  پس از صيد تحويل كارخانه‌هاي فرآوري شده و در عين حال از گربه ماهي در توليد پودر ماهي استفاده مي‌شود.

دريايي افزود: استان هرمزگان رتبه اول صيد را در كشور و آب‌هاي دور دارد. بيش از ۴۰ هزار صياد در استان مشغول به كار صيادي هستند و اين گونه صيد‌ها نه تنها لطمه‌اي به ذخاير دريايي وارد نمي‌كند بلكه به دليل بحث ارزآوري و درآمدزايي مي‌تواند كمكي براي معيشت صيادان باشد.

وي با بيان اينكه طي اين بررسي ها مشخص شد دو شناور جهت صيد آبزيان به دريا رفته بودند، افزود: با توجه به اينكه از اواخر زمستان تا اوايل فصل بهار فصل ازدياد گربه ماهي در دريا است تور‌ اين صيادان با اين گونه آبزي پر مي‌شود و با توجه به پيگيري‌هاي انجام شده قصد قبلي براي صيد اين گونه وجود نداشته است.  گروه استان هاي باشگاه خبرنگاران جوان
فایل های پیوست :

ارسال دیدگاه

( دیدگاه ثبت شد)