امروز : چهارشنبه 13 مرداد 1400 بروزرسانی:1400/05/12

گالری تصاویر
برای دیدن تصاویر بعدی روی تصویر کلیک نمایید

12:34 PM 1400/04/27 تعداد بازدید: 2
  در ششمن همايش خاويار و صنايع ملي وابسته، از تمبر گراميداشت خاويار ايراني امروز ۲۷ تير ۱۴۰۰ رونمايي شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان شيلات ايران، در اين مراسم معاون وزير و رئيس سازمان شيلات ايران، با اشاره به لزوم استفاده از علم و فناوري روز در پرورش آبزيان گفت: اعتبار خاويار ايران از دستاورد‌ها و دستمايه‌هاي سال‌هاي متمادي است و بايد اين ارتباط حفظ شود.

دكتر خون ميرزايي افزود: بايد در چارچوب پاسداري از محيط زيست جايگاه و اعتبار خاويار ايراني را هم در كشور و هم در آن سوي مرز‌ها اعتلا بخشيم.

وي گفت: هم اكنون در ۲۱ استان كشور پرورش ماهي خاوياري در حال انجام است كه اين امر،  قابل توسعه در سراسر كشور است و ظرفيت لازم در هر ۳۱ استان كشور براي پرورش ماهي خاوياري وجود دارد.

رئيس سازمان شيلات ايران ادامه داد: سازمان شيلات ايران به توسعه پرورش ماهي خاوياري پايبند است و با بهره گيري از ظرفيت توانمندي شركت‌هاي دانش بنيان در اين حوزه مي‌توانيم شاهد افزايش بهره وري باشيم.

دكترخون ميرزايي گفت: بايد بيش از پيش از دانش جهاني در حوزه پرورش خاويار استفاده شود.

همچنين رئيس سازمان دامپزشكي كشور در سخنراني ويدئو كنفرانسي در اين همايش گفت: در حال حاضر ۱۰۰ واحد پرورش ماهي خاوياري در كشور مجوز صادرات محصولات خود به كشور‌هاي اتحاديه اروپا را دريافت كردند كه اين موفقيت بزرگي براي كشورمان است.

علي صفر ماكنعلي ادامه داد: اين موضوع نشان دهنده كيفيت بالا و برتري خاويار ايران است.

وي افزود: محصولات شيلات ايران در گروه a قرار دارد و امسال در فهرست كشور‌هاي مجاز به صادرات به اتحاديه اروپا قرار گرفته است.

رئيس سازمان دامپزشكي كشور گفت: همچنين امسال از بودجه ۸ و نيم ميليون يورويي اتحاديه اروپا در راستاي توسعه شيلات كشور استفاده كرديم.

دكتر ماكنعلي افزود: به طور مداوم و هر شش ماه يك بار از واحد‌هاي پرورش ماهي خاوياري كشور بازديد‌هاي مختلفي صورت مي گيرد و همه تلاش مجموعه شيلات كشور، حفظ و ارتقاء كيفيت توليدات اين حوزه است.

فایل های پیوست :

ارسال دیدگاه

( دیدگاه ثبت شد)