امروز : چهارشنبه 13 مرداد 1400 بروزرسانی:1400/05/12

گالری تصاویر
برای دیدن تصاویر بعدی روی تصویر کلیک نمایید

8:02 AM 1400/04/28 تعداد بازدید: 2

معاون وزير و رئيس سازمان شيلات ايران گفت: در تمام بخش‌هاي شيلات نياز به دانش روز جهان احساس مي‌شود و بسياري از مشكلات موجود در راه صنعت شيلات بدون ارتباط با شركت‌هاي دانش بنيان و صاحب‌نظران داخلي و خارجي برطرف نخواهد شد.


به گزارش روابط عمومي سازمان شيلات ايران، دكتر نبي اله خون‌ميرزايي در ششمين همايش ملي و نمايشگاه خاويار و صنايع وابسته اظهار كرد: توسعه پرورش ماهيان خاوياري و حفاظت از ذخاير خاويار كشور همواره از مسائل مهم و ارزشمند ايران بوده است.

وي افزود: اعتبار خاويار ايران در جهان، از دستاوردهاي فرهنگي و اقتصادي كشور است و ارزش افزوده فراواني براي ما در بر خواهد داشت.

معاون وزير جهاد كشاورزي تاكيد كرد: بايد هم پاسداري از محيط زيست را سرلوحه كار خود قرار دهيم و هم به دفاع از خاويار ايراني پايبند باشيم و باعث تنزل آن نشويم.

وي افزود: با توجه به ظرفيت‌هايي كه در كشور داريم، اين ماهي را در ۲۱ استان كشور پرورش مي‌دهيم و اين اقدام قابل توسعه به تمام استان‌هاي كشور است.

دكترخون ميرزايي با بيان اين كه سازمان شيلات ايران متعهد به توسعه ماهيان خاوياري بوده و طبق برنامه توسعه‌اي كشور پيش رفته‌است، خاطرنشان كرد: عملكرد ۸ ساله دولت تدبير و اميد به لحاظ گسترش پهنه، تعداد مزارع و ميزان توليد نشان دهنده پايبندي به اين برنامه است و افق روشني پيش روي اين صنعت قرار دارد.

وي ابراز اميدواري كرد: با بهره‌گيري از ظرفيت شركت‌هاي دانش بنيان و حضور سرمايه‌گذاران، تجار و بازرگانان در اين عرصه، شاهد گسترش اين صنعت باشيم.

دكترخون‌ميرزايي با اشاره به اين كه در تمام بخش‌هاي شيلات نياز به دانش روز جهان احساس مي‌شود، گفت: بسياري از مشكلات موجود در راه صنعت شيلات بدون ارتباط با شركت‌هاي دانش بنيان و صاحب‌نظران داخلي و خارجي برطرف نخواهد شد.

در پايان اين مراسم، از تمبر يادبود روز گرامي داشت خاويار ايران، توسط رئيس سازمان شيلات ايران رونمايي شد.

منبع: maj.ir

فایل های پیوست :

ارسال دیدگاه

( دیدگاه ثبت شد)