امروز : پنج شنبه 29 مهر 1400 بروزرسانی:1400/07/28

گالری تصاویر
برای دیدن تصاویر بعدی روی تصویر کلیک نمایید

8:33 AM 1400/07/21 تعداد بازدید: 2

معاون وزير و رئيس سازمان شيلات ايران از رتبه بيست و ششم كشور در صيد و صيادي جهان خبر داد و گفت: از نظر ناوگان صيد و صيادي در غرب اقيانوس هند، رتبه نخست را داريم.


به گزارش روابط عمومي سازمان شيلات ايران، دكتر نبي اله خون ميرزايي در مراسم گراميداشت روز جهاني دريانوردي، اظهار داشت: در صيد و صيادي جهان، ايران رتبه بيست و ششم را دارد و در اقيانوس هند رتبه دوم و در غرب اقيانوس هند از نظر ناوگان و صيد در رتبه نخست هستيم.
وي با بيان اينكه ۱۴۰ هزار صياد در عرصه توليد فعال است، تصريح كرد: بر اساس برنامه تدوين شده، ميزان توليدات سازمان شيلات در سال گذشته مي‌بايست يك ميليون و ۳۷۳ هزار تن مي‌بود كه به دليل مشكلات مختلف توانستيم يك‌ميليون و ۲۶۰ هزار تن آن را محقق سازيم.
رئيس سازمان شيلات ايران با بيان اينكه در موضوع پرورش ماهي در قفس بايد فعاليت‌هاي خود را توسعه دهيم، گفت: با بومي‌سازي دانش پرورش ماهي در قفس، به خودكفايي ۹۵ درصدي در تأمين تجهيزات قفس دست پيدا كرديم.
وي درباره تحقق فعاليت صيادي اظهارداشت: طبق برنامه توليد ۶۶۰ هزار تن مدنظر قرار گرفته بود كه با تلاش مضاعف عدد ۷۱۵ هزار تن ثبت و همچنين در بخش آبزي‌پروري ۹۱ درصد برنامه محقق شده است.

منبع: مانا

فایل های پیوست :

ارسال دیدگاه

( دیدگاه ثبت شد)