امروز : پنج شنبه 30 دی 1400 بروزرسانی:1400/10/29

گالری تصاویر
برای دیدن تصاویر بعدی روی تصویر کلیک نمایید

12:18 PM 1400/08/29 تعداد بازدید: 3

معاون صيد و بنادر ماهيگيري شيلات گلستان گفت: با توجه به غيرفعال شدن تعداد محدودي از شركت هاي تعاوني پره استان، درصدديم با علت يابي آن و تعامل بيشتر با اداره كل تعاون، كار و رفاه اجتماعي استان، رونق دوباره اين تعاوني ها را شاهد باشيم.


به گزارش روابط عمومي سازمان شيلات ايران، دكتر محسن يحيايي در جلسه با معاون اداره كل تعاون، كار و رفاه اجتماعي استان تصريح كرد: متاسفانه در فصل صيد امسال از 18 تعاوني صيادي استان، 3 شركت غيرفعال بوده اند و به خاطر غيبت صيادان، سهمي در صنعت صيد استان نداشته اند.
وي افزود: بايد قوانين و راهكارهاي مناسب جهت فعال نمودن صيادان و تعاونيهاانديشيده شود و شركت ها بايد از ظرفيتي كه در اختيارشان قرار داده شده است نهايت استفاده را ببرند.
معاون صيد و بنادر ماهيگيري اداره كل شيلات گلستان خاطر نشان كرد: در صورتي كه غيرفعال بودن هر يك از شركت هاي تعاوني پره مسجل گردد احتمال ابطال شركت تعاوني ها و جايگزيني اعضاي آنها وجود دارد.
همچنين در اين جلسه معاون اداره كل تعاون، كار و رفاه اجتماعي گلستان گفت: تعاوني ها بايد فعال و داراي عملكرد مثبت باشند. اگر تعاوني غيرفعال است بايد به دنبال علت آن گشت .
محبوبه فدايي افزود: به عنوان مثال اگر دلايلي از جمله كمبود نقدينگي باعث غيرفعال شدن شركت هاي تعاوني گرديده است استفاده از تسهيلات و يا سرمايه گذار جهت جبران نقدينگي و ايجاد انگيزه مي تواند به عنوان راهكار مطرح گردد.
وي در پايان تصريح كرد: در صورتيكه تعاوني ها و يا بعضي از اعضا تمايلي به فعال شدن نداشته باشند بايد با استفاده از راهكارهاي قانوني نسبت به انحلال تعاوني يا اخراج صياد غايب اقدام گردد و به جاي شركت تعاوني غيرفعال، تعاوني جديد با صيادان جديد تاسيس نمود.
گفتني است جلسه «بررسي راهكارهاي مناسب جهت غيبت صيادان پره و شركت تعاوني هاي غيرفعال» با حضور معاون صيد و بنادر ماهيگيري و كارشناسان صيد شيلات استان، معاون و رئيس اداره نظارت اداره كل تعاون، كار و رفاه اجتماعي استان و مديرعامل اتحاديه ماهيگيري پره استان در محل دفتر صيد اداره كل شيلات گلستان برگزار شد.

فایل های پیوست :

ارسال دیدگاه

( دیدگاه ثبت شد)