امروز : پنج شنبه 30 دی 1400 بروزرسانی:1400/10/29

گالری تصاویر
برای دیدن تصاویر بعدی روی تصویر کلیک نمایید

1:42 PM 1400/10/19 تعداد بازدید: 15

مديركل شيلات بوشهر گفت: ۱۱ هزار تن از ۲۸ هزار تن ميگوي پرورشي توليد شده در اين استان به خارج از كشور صادر شده است.به گزارش روابط عمومي سازمان شيلات ايران، علي بازدار مديركل شيلات استان بوشهر گفت: امسال ۲۸ هزار تن ميگوي پرورشي در استان توليد شده است كه تا كنون ۱۱ هزار تن آن به چين، روسيه، اروپا، اسپانيا، آذربايجان، ارمنستان و كشور‌هاي حوزه خليج فارس صادر شده است.

وي بوشهر را يكي از استان‌هاي پيشرو در صنعت پرورش ميگوي كشور خواند كه سال آينده بايد توليد اين آبزي در آن به ۳۴هزار تن برسد.

به گفته مديركل شيلات استان بوشهر، رويكرد وزارت جهاد كشاورزي در اين استان با توجه به قابليت‌هاي موجود، تقويت بخش شيلات و نخيلات است كه بر همين اساس در سفر استاني رئيس جمهور و هيات دولت سيزدهم به اين استان، ۲۱۸ ميليارد تومان اعتبار براي توسعه زيرساخت‌هاي شيلاتي و آبزي پروري به اين استان اختصاص يافته و ابلاغ شده است.

بازدار يكي از مصوبات سفر رئيس جمهور به استان بوشهر را واگذاري اراضي ساحلي به جوانان بوشهري براي پرورش ميگو عنوان كرد كه بر اين اساس، ۲ هزار و ۵۰۰ هكتار زمين ساحلي به سرمايه‌گذاران واگذار مي‌شود.

وي، شيوع بيماري لكه سفيد، تامين نهاده‌هاي مورد نياز، افزايش قيمت نهاده‌ها و مولدهاي ضعيف را از جمله مشكلات پرورش ميگو در استان بوشهر برشمرد.

در استان بوشهر افزون بر پرورش ميگو، پرورش ماهي در قفس نيز در حال گسترش است و به گفته مديركل شيلات استان بوشهر تاكنون ۳۴ موافقت‌نامه اصولي با ظرفيت ۲۰ هزار و ۶۰۰ تن و ۳۷ پروانه تاسيس با ظرفيت ۲۴هزار و ۷۵۰ تن در اين بخش صادر شده است.

صيد غيرمجاز يكي از مشكلات حوزه صيد و صيادي در استان بوشهر است كه بنا به گفته بازدار، از اول سال تاكنون ۱۶۶ فروند شناور متخلف كه صيد ترال يا كف‌روب مي‌كردند، و ۱۶ خودروي متخلف كه صيد غير مجاز را حمل مي‌كردند، توقيف شده‌اند.

مديركل شيلات استان بوشهر گفت: بيش از ۵ تن ميگو، ۳ تن و ۶۴۱ كيلوگرم ماهي، ۸۵ رشته تورترال، ۷۳ جفت تخته صيد ترال، ۱۱۴ حلقه طناب و ۳۵ طاقه تور گوشگير به ارزش ۲۶۳ميليارد تومان از اين شناورهاي متخلف كشف شده است.

فایل های پیوست :

ارسال دیدگاه

( دیدگاه ثبت شد)